Poraz Nexe-a u Gazprom SEHA ligi

RK Nexe – RK Vardar 21:30 (11:15)

U sklopu osmog kola SEHA Gazprom lige našički Nexe ugostio je makedonski Vardar koji je na gostujućem terenu svladao domaćina rezultatom 21:30 i tako upisao nove bodove u ligi.

Pred domaćom publikom Našičani su u utakmicu krenuli s visokom motivacijom i čvrstom obranom što im je omogućilo da steknu minimalnu prednost nad europskim prvakom. Vardar im je puhao za vrat, te vratili igru na izjednačeni tempo. Gosti su preko Popovskog, Krištopansa i našeg reprezentativca Igora Karačića došli na četiri gola prednosti s kojim su i otišli na poluvrijeme.

Iskusni europski prvak svoj ritam igre uspostavio je i u drugom poluvremenu kada je povećavao svoju gol razliku. Domaćini su do prvog pogotka došli u 36. minuti kada su preko Lebana pokušali smanjiti rezultatsku prednost gostiju. Pad koncentracije i slaba obrana iz koje su proizlazile greške omogućile su Vardaru da utakmicu mirnim putem privede kraju.

Susret je završio rezultatom 21:30 (11:15). Najbolji strijelac našičkog Nexe-a bio je Ivan Sršen sa šest pogodaka, dok je europskog prvaka predvodio Krištopans sa šest, te Luka Cindrić s pet pogodaka.