Poraz od Litve ostavio košarkašice bez plasmana u četvrtfinale

Hrvatska vs Litva: 64:83.

Hrvatske košarkašice izgubile su sve šanse za prolaz u četvrtfinale Europskog prvenstva koje se održava u Mađarskoj porazom od Litve rezultatom 83:64. Bio je to četvrti poraz Hrvatske na ovom natjecanju čime je izgubljena prilika za plasman na Olimpijske igre u Riju.

Sve je praktički bilo odlučeno nakon prvih pet minuta dvoboja kada Litavke rade ogromnu seriju od 26:4 koju su držale do kraja poluvremena na koje su otišle s 20 koševa prednosti. U drugom dijelu Hrvatska je serijom 11:0 od rezultata 65:38 uspjela doći na 16 koševa zaostatka, ali za više od toga nije bilo snage i umijeća.

Najbolja u hrvatskim redovima bila je Iva Slišković sa 17 postignutih poena, dok je Litvu predvodila Petronyte koja je već u prvim minutama susreta imala 11 poena, a do kraja se zaustavila također na 17.

Raritetan je podatak kako Hrvatice u obje utakmice drugog kruga natjecanja protiv Litve i Španjolske nisu uspjele pogoditi šut za tri poena uz katastrofalan 21 pokušaj. Iako šut nije išao hrvatske igračice, niti igra u obrani nije kompenzirala loše pucačke izvedbe, stoga će posljednji dvoboj protiv Slovačke biti više revijalnog karaktera.

Valja naglasiti kako reprezentaciji desetkovanoj ozljedama nije mogla pomoći niti kapetanica Jelena Ivezić koja još uvijek nije zaliječila ozljedu zgloba.