Poraz PPD Zagreba od Veszprema u polufinalu SEHA lige

Rukometaši PPD Zagreba poraženi su u Veszpremu od istoimenog domaćina u polufinalu SEHA lige rezultatom 25:24 (14:10).

Zlatko Horvat

U polufinalu SEHA lige sastale su se dvije momčadi sa najmanje primljenih golova u Ligi prvaka, a kako i doliči takvim protivnicima bila je to čvrsta utakmica s manje od 50 pogodaka. Zagrebaši su pružili odličan otpor momčadi koja je ove sezone izgubila samo jednu utakmicu u Ligi prvaka i to od Lowena u gostima.

PPD Zagreb izgubio je rezultatom 25:24 (14:10) iako je pružio odličan otpor jednom od najvećih favorita za naslov u SEHA ligi i Ligi prvaka. Igralo se čvrsto što dokazuju i po dva isključenja Tončija Valčića i Luke Šebetića kod Zagreba te Renata Sulića kod Veszprema u prvih deset minuta.

Nakon što se na poluvrijeme otišlo s četiri gola prednosti za mađarskog prvaka, izabranici Veselina Vujovića vraćaju se u drugom poluvremenu kada su s dva pogotka Luke Stepančića došli do rezultata 24:24. Pet sekundi prije kraja, golman domaćih Roland Mikler brani udarac Antonija Kovačevića i vodi svoju momčad u finale. Najbolji u redovima Zagreba bio je Zlatko Horvat s četiri pogotka.

Veszprem će u finalu igrati s Brest Meškovom koji je s 32:28 svladao Vardar. Inače, trener Meškova je novi hrvatski izbornik Željko Babić.