Poraz rukometašica Hrvatske od favorizirane Rusije

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija odigrala je prvu utakmicu Europskog prvenstva protiv Rusije. Hrvatske rukometašice izgubile su rezultatom 32:26. Utakmica se igrala u Švedskom Helsingborgu s  početkom u 18:30.

Iako je  Hrvatska došla prva u vodstvo, Rusija je ipak pokazala zašto je favorizirana momčad. Na otvaranju utakmice Hrvatska je igrala dobro i posjedovala minimalno vodstvo međutim tada stvari kreću loše za naše rukometašice i pri rezultatu 4:4 Rusija dolazi do vodstva koje i  drži ostatak poluvremena. Hrvatska je pokušavala izjednačiti utakmicu,  ali su im se potkradale poneke pogreške u napadu i obrani, što je Rusija efikasno iskoristila. Rusija na poluvrijeme odlazi s tri gola razlike.

Početak prvog poluvremena je donijelo velike oscilacije u igri hrvatske reprezentacije, obrana se vidno raspala, a Rusija dolazi na čak osam poena razlike. Bude se Hrvatice i smanjuju vodstvo Rusije na tri razlike u jednom trenutku. Međutim ponovno se javljaju oscilacije u igri, što Rusija opet koristi te završava utakmicu s osam poena razlike.

Hrvatska reprezentativka,Vesna Milanović, nakon poraza dala je svoj komentar: “Imamo mladu momčad, puno cura je ovo prvo iskustvo na Europskom prvenstvu. Možete to osjetiti na terenu, puno glupih pogrešaka, ali što možete. Borile smo se do kraja, stvarno smo željeli pobijediti, ali na kraju nismo mogli. Teško je to za nas, ali sada se ništa ne može“.

Iduća utakmica je na rasporedu u srijedu u 20:45 sati protiv Norveške.