Porazi Mladosti i Jadrana na gostovanjima

U idućem kolu 5. veljače, Mladost i Jadran će kod kuće igrati sa Szolnokijem i Sport Managementom.

HAVK Mladost i VK Jadran poraženi su na gostovanjima u sedmom kolu Len vaterpolske Lige prvaka.

Szolnoki – Mladost 11:8 (4:1, 2:3, 2:2, 3:2)

Mladost je gostovala u Mađarskoj kod konkurenta Szolnokija i izgubila rezultatom 11:8. Mađari su stvorili prednost od tri gola u prvih osam minuta i održavali prednost do samog kraja. Mladost se od velikih 6:1 uspjela vratiti na samo gol zaostatka 7:6, no u lovljenju rezultata su se silno istrošili i više od dostojnog nisu mogli. Ćuk je bio najbolji Mladostaš sa tri gola, a isto toliko je zabio Zalanki kod domaćina.

SZOLNOKI: Nagy, Angyal, Batori 2, Zalanki 3, Jansik, Szatmari, Aleksić 2, Rašović 1, Prlainović, Đ. Lazić 1, Kis 2, Teleki, Kardos (7 obrana). TRENER: Živko Gocić

MLADOST: Marcelić (13 obrana), Radu 2, Miloš 2, Čagalj, Ćuk 3, Petković 1, Herceg, F. Lazić, L. Bajić, Biljaka, Buljubašić, Harkov, Jurlina. TRENER: Zoran Bajić.

Sport Managment – Jadran 9:8 (3:5, 2:1, 2:2, 2:0)

Jadran je bio vrlo blizu iznenađenju u Veroni. Puno jači i iskusniji Sport Managment pobijedu je iščupao u završnici susreta. Splićani su odigrali sjajnu prvu četvrtinu u kojoj su zabili čak pet golova, u nekoliko navrata su imali dva gola prednosti, a posljednji puta sredinom treće četvrtine kada su vodili 7:5. Verona je jedino vodstvo na utakmici dohvatila na samom kraju, a to joj je bilo dovoljno za pobjedu. Luongo je za domaće zabio tri gola, a isti učinak imao je i Visković kod Jadrana.

SPORT MANAGEMENT: Lazović (8 obrana), Dolce 1, Damonte 2, Alesiani, Fondelli 1, Di Somma, Drašović 2, Bruni, Mirarchi, Luongo 3, Casasola, Valentino, Nicosia. TRENER: Marco Baldineti.

JADRAN: Anić, Delić 1, Zović, Krapić, Butić, Pejković, Power 1, Popović 1, Visković 3, Milardović 2, Šetka, Kovačić, Podrug. TRENER: Ivan Asić.

Na ljestvici je vodeći Jug sa 21 bodom, Sport Management je drugi sa 16, a slijede Olympiacos 11, Szolnoki 9 i Mladost 8. Spandau je šesti sa 7 bodova, Jadran ima 3, koliko i posljednji Waspoo Hannover.