Porazom od Mađarske rukometašice izgubile šansu za prolaz

Dora Krsnik sa osam pogodaka bila je prvo ime susreta.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija poražena je od Mađarske u drugoj utakmici Europskog prvenstva u Francuskoj i samim time gotovo izgubila šanse za prolazak dalje.

Mađarska – Hrvatska 24:18(13:9)

Mađarska: Biro (13 obrana), Kiss, Tovizi 1, Schatzl 5, Kovacsics 4, Szalai, Orban, Palos-Bognar, Kovacs 5, Meszaros, Planeta, Kazai 1, Hafra 5, Lukacs 2, Toth 1, Lakatos.

Hrvatska: Kapitanović (6 obrana), Pijević (2), P. Posavec 1, Plahinek, Krsnik 8, S.Posavec 1, Milosavljević 1, Turk 1, Kalaus 1, Ježić, Milošević, Dežić, Debelić 4, Glavan 1, Blažević, Prkačin.

Nakon početnih 1:1 Mađarice su napravile dvije serije po tri pogotka između kojih je Dora Krsnik uspjela zabiti jedan, pa su već nakon 13 minuta imale vodstvo 7:2. Hrvatska se vraća mini serijom na 8:6, ali onda opet nakon toga staje i Mađarska odlazi na 11:6. Držale su Mađarice prednost do konca prvog poluvremena koje je završilo sa četiri gola zaostatka Šoštarićeve ekipe.

U nastavak Mađarska golovima Hafre i Kovacs odlazi na +6, a nakon toga igra se gol za gol do 42. minute. Kovacs sa nova dva pogotka odvodi Mađarsku na 20:12, a do kraja susreta je Hrvatska uspjela ublažiti poraz.

Dora Krsnik bila je fenomenalna sa osam pogodaka iz 11 pokušaja, četiri je zabila Ana Debelić uz stopostotni učinak. Kod Mađarica po pet golova zabile su Noemi Hafra, Anna Kovacs i Nadine Schatzl.

Ukoliko Nizozemska pobijedi Španjolsku, Hrvatska je ispala, a u slučaju pobjede Španjolske, našim curama će trebati visoka pobjeda protiv jake Nizozemske.