Porto uvjerljivo do četvrtfinala

U uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka Porto se pobjedom protiv Basela 4:0 plasirao u četvrtfinale...

Nogometaši Porta/Getty Images

Porto je bio bolji i u prvoj utakmici, ali je tek u 77. minuti s bijele točke izvukao 1:1. Basel je pogodak postigao iz jedinog udarca prema vratima. U uzvratu je Porto također bio bolji, no ovog puta je iskoristio prilike. Portugalska momčad je povela već u 14. minuti lijepim pogotkom Brahimija iz slobodnog udarca. Igrala se 47. minuta kad je Herrera s vrha kaznenog prostora lijepo pogodio za 2:0.

Casemiro je u 57. minuti fantastično pogodio iz slobodnog udarca, te su nestale i posljednje nade Basela. Dvadeset minuta kasnije je Aboubakar rutinski realizirao kontru za konačnih 4:0. Domaći su nastupili bez Jacksona Martineza. Tako se Porto nakon šest godina opet plasirao u četvrtfinale Lige prvaka.