Potop Iraca u drugom poluvremenu – 3:0 za Belgiju

Bila je ovo dinamična utakmica i onaj tko ju je gledao imao je  šta vidjeti.  Puno više akcije nego u jednoj prosječnoj utakmici. Belgijska je momčad bila nesumnjivo nadmoćnija, bilo ih je milina gledati, kontrolirali su utakmicu i odlično su se kretali po terenu. Svjedočili smo nadigravanju, čvrstoj obrani i brzim kontranapadima.

Na poluvrijeme se otišao sa rezultatom 0:0 i boljom statistikom Belgije koja je bila po svemu dominantnija momčad, ali ipak nisu stigli do pogodka. Možemo izdvojiti tek par prilika kad je ozbiljno zaprijetila Irskim vratima. Dogodilo se to u 30.minuti,  precizan pas je primio  belgijski igrač Meunier  i odmah pucao po golu. Međutim, nije bio dovoljno precizan i lopta je prošla nekoliko centimetara pored desne stative. Još jedna  prilika prvog dijela nakazala se u 42.minuti.  Alderweireld je dobro pucao glavom u lijevu stranu gola, ali mu je jedan od obrambenih igrača blokirao šut. I to je to prvo poluvrijeme završilo.

Drugo poluvrijeme počelo i 48.minuta pada prvi gol za Belgiju. Kevin De Bruyne je dodao loptu koju je dobio Romelu Lukaku  na rubu šestnaesterca iskoristivši time priliku i  raspalivši sjajno u lijevu stranu mreže. Predivan gol!

Dvanaest minuta potom točnije u 61. pada i drugi za Belgiju.  Thomas Meunier je pokazao odličnu tehniku i lijepo centrirao u šesnaesterac, gdje je Axel Witsel  pucao glavom po sredini gola i zabio za 2:0.

Gotovo pa riješena utakmica, no lopta je okrugla i dalje se igra i izgledalo je kao da su Belgijanci tempirali pogodke jer došla je i 70. kad je pao i treći. Romelu Lukaku prima precizan pas u šesnaestercu koji je poslao Eden Hazard te svladavši  golmana preciznim šutem uz lijevu stativu, biva opet onaj koji zabija za belgijsko vodstvo i Belgiju dovodi u bezbrižno stanje sve do isteka 90. minute.

Belgija-Irska 3:0

Strijelci: Lukaku (48´)(70´),  Witsel (61´)

Belgija (4-2-3-1): Courtois;Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen;Witsel, Dembele (57´Nainggolan); Carrasco (64´Mertens ), de Bruyne, Hazard;Lukaku ( 83´Benteke)

Izbornik: Wilmots M.

Irska (4-4-1-1):Randolph; Coleman, O´Shea, Clark, Ward; Hendrick, Whelan, McCarthy (62´McClean), Brady Hoolahan (71´ McGeady); Long ( 79´Kean).

Izbornik:O’Neill

Stadion: Matmut Atlantique (Bordeaux);  Gledatelja:42.000;  Sudac:Cakir C. (Tur); Žuti kartoni:Vermaelen (49´), Hendrick (42´)