Potpićan se porazom u Šibeniku oprostio od prvoligaškog društva

Crnica je u debitantskoj sezoni među prvoligašima izborila nastup u doigravanju.

U Šibeniku je unaprijed odigrana utakmica posljednjeg 22. kola 1. Hrvatske malonogometne lige između domaće Crnice i gostiju iz Potpićana, a Šibenčani su uvjerljivom pobjedom potvrdili nastup u doigravanju, dok su se Istrijani oprostili od elitnog prvoligaškog društva.

MNK Crnica – MNK Potpićan ’98  8:2 (6:1)

strijelci: 1:0 Vuković 5′; 2:0 Škugor 6′; 3:0 Pavić 9′; 4:0 Vuković 13′; 5:0 Nospak 15′; 5:1 Husarić 17′; 6:1 Mijat 20′; 6:2 Drndić 25′; 7:2 Perić 33′; 8:2 Pavić 38′

Crnica: Radaj, Nospak, Pavić, Perišić, Radić, Mišković, Marčić, Škugor, Mijat, Vuković, ljubić, Perić, trener: Mladen Perica.

Potpićan ’98: Zahtila, Husarić, Rajković, Drndić, Kejzić, Katović, Živadinović, Matulja, trener: nema.

Domaći malonogometaši shvatili su ozbiljno utakmicu protiv fenjeraša jer je ulog bio velik, Već u petoj minuti Dragan Vuković zabio je za vodstvo, a u sljedećoj minuti Ivan Škugor ga je udvostručio. Najbolji igrač Šibenčana Nikola Pavić u devetoj minuti povisio je vodstvo, a susret je riješen već do 15. minute drugim golom Vukovića, te golom Roberta Nospaka. Elvir Husarić pružio je gostima mini nadu smanjenjem rezultata, a neposredno prije odlaska na odmor Ante Mijat zabio je šesti gol za Crnicu.

U nastavku su domaći malonogometaši smanjili u nižu brzinu i odradili susret do kraja. Patrik Drndić zabio je najprije za goste, a susret su golovima zaključili Antonio Perić i još jednom Pavić.

Crnica je u svojoj debitantskoj sezoni izborila ulazak u doigravanje, nalaze se na petom mjestu, a može ih prestići samo aktualni prvak Nacional koji će u posljednjem kolu ugostiti Split Tommy.