Povijesna pobjeda Modrih za prekid 49-godišnjeg zimskog sna

Edin Mujčin prije utakmice je zaželio da netko od njegovih Bosanaca zabije, a Gojak mu je ispunio želju.

Nogometaši Dinama uspjeli su prekinuti 49-godišnje prokletstvo i slavljem od 3:1 na ispunjenom Maksimiru protiv Spartaka iz Trnave osigurali prolaz skupine i europsko proljeće.

GNK Dinamo – FC Spartak Trnava 3:1 (2:0)

strijelci: 1:0 Gojak (22′), 2:0 Kadlec ag (36′), 2:1 Chanturishvili (63′) 3:1 Oršić (77′)

Dinamo: Livaković, Stojanović, Theophile, Perić, Rrahmani, Arijan Ademi, Hajrović, Olmo (od 90. Budimir), Gojak, Oršić (od 81. Šunjić), Gavranovć (od 76. Petković).

Spartak: Chudy, Kadlec (od 86. Dangubić), Toth, Godal, Čonka, Gressek, Rada, Jirka, Chanturishvili, Skhirtladze (od 83. Kulhanek), Ghorbani (od 70.Malecki).

Stjepan Radić rekao je davno “ne srljajte kao guske kroz maglu”, a Nenad Bjelica poslušao ga je i odlično je pripremio svoju momčad za ispunjenje sna. Modri nisu srljali već su strpljivo kročili put kroz maglom obavijen Maksimir.

Poveli su Modri u 22. minuti, Hajrović je s desne strane ubacio, Mislav Oršić je uspio vratiti loptu prema golu, Gavranović je proslijedio prema Ameru Gojaku koji se fantastično snašao i petom ugurao loptu u mrežu. Već u 36. minuti, Dinamo je došao do 2:0. Nakon lijepog proigravanja, Stojanović je ubacio oštru loptu prema Oršiću, ali prije njega loptu je u svoju mrežu pospremio Kadlec.

Spartak je smanjio u 63. minuti, Chanturishvili je fantastično promješao obranu Dinama i sjajnim udarcem sa ruba kaznenog prostora pogodio suprotni kut Livakovićevih vrata. Nije taj pogodak uzdrmao Bjeličinu momčad, već su Dinamovci nastavili sa pritiskom i postigli još jedan pogodak. U 77. minuti Petković je kao kod drugog gola poslao oštru loptu prema Oršiću, ovog puta Kadlec nije bio ispred njega da mu otme gol i Oršić je zabio za veliko slavlje na Maksimiru.