Povijestan uspjeh hrvatskog kuglanja

Ivana Krajačić je ostvarila najveći uspjeh u povijesti hrvatskog kuglanja...

U grčkoj Chaniji se održava 18. Mediteranski kup u kuglanju na kojem nastupa 12 mediteranskih zemalja. Hrvatski predstavnici su Ivana Krajačić (Kuglački klub Zagreb), Slavica Barić (300), Miše Mrkonjić (Trešnjevka) i Vedran Vedriš (Nomad). Krajačić je prvog dana natjecanja osvojila zlato s prosječno 209.2 čunjeva po igri, čime je ostvarila najveći uspjeh u povijesti kuglanja u Hrvatskoj.

Prije dvije godine je Mrkonjić osvojio prvu hrvatsku medalju u ovom natjecanju, broncu na Mastersu u Ljubljani. Krajačić je dvostruka prvakinja Hrvatske u pojedinačnoj konkurenciji, a kuglanjem se bavi od 2010. godine. Barić je osvojila 15. mjesto s 1019 oborenih čunjeva. Mrkonjić je s prosjekom od 197.8 čunjeva osvojio sedmo mjesto, a na devetoj poziciji je Vedriš imao prosjek 194.7 čunjeva.