Povratnik Alvir trese mreže, među strijelcima i Dangubić

Olimpija Igora Bišćana ne posustaje, novo pobjedom i dalje vode, dva pogotka Marka Alvira za novu pobjedu Domžala, zgoditak Filipa Dangubića nije bio dovoljan.

Nogometno prvenstvo Slovenije ušlo je u drugu trećinu natjecanja, vikend je bio rezerviran za 13. kolo. U vrhu i dalje samuju Olimpija, koju vodi Igor Bišćan i aktualni prvak Maribor.

Već u petak novu pobjedu upisala je Olimpija te bar nakratko pobjegla Mariboru na pet bodova prednosti. U Stožicama je gostovao pretposljednje plasirani Triglav iz Kranja i sve osim pobjede domaćina bilo bi iznenađenje. Gosti iz Kranja u prvom dijelu uspjeli su obraniti mrežu netaknutu, što im nije pošlo za rukom u drugom dijelu. U 54. minuti Olimpija je povela pogotkom Stefana Savića, dodao mu je Dino Štiglec, nakon dodavanja Savić se poigrao u kaznenom prostoru i sigurno zabio. Na 2:0, četiri minute kasnije, povisio je Brazilac Ricardo Alves, pokušaj s 20 metara završio je iza leđa gostujućeg vratara. Kod posljednjeg pogotka sedam minuta prije kraja utakmice sudjelovao je i Leon Benko, njegov pokušaj u gol je usmjerio Kenan Bajrić.

U subotu su na rasporedu bile tri utakmice, europski Maribor nakon debakla s Liverpoolom dočekao je posljednji Ankaran. Očekivano je Maribor cijelu utakmicu vodio pod svojom kontrolom i unatoč mnogobrojnim prilikama, lopta nije htjela u gol. Jedini pogodak na utakmici postigao je Jasmin Mešanović u 40. minuti utakmice, što je bilo dovoljno za devetu pobjedu u prvenstvu. Maribor i dalje za Olimpijom zaostaje dva boda, dok je Ankaran sa šest osvojenih bodova posljednji.

Celje je posljednju pobjedu u prvenstvu imao još u sedmom kolu, a na svom terenu dočekalo je uvijek neugodni Aluminij. Celjane je u vodstvo u 22. minuti, četvrtim pogotkom u sezoni, poveo Filip Dangubić. Odlično je utrčao u kazneni prostor i poslao loptu pored vratara gostiju. Domaći su cijelo poluvrijeme imali nadmoć, ipak poluvrijeme završeno je samo s 1:0. Celje je držalo prednost do 80. minute, tada je Aluminij pogotkom iz kaznenog udarca izjednačio, uspješan je bio Matic Vrbanec. Gosti se nisu zadovoljili bodom te su nastavili s napadima. U 93. minuti naplatili su trud i zabili pobjedonosni zgoditak, precizno je gađao Anton Rogina, koji je u igru ušao nekoliko trenutaka prije pogotka. Aluminij je pobjedom preskočio Celje na sedmom mjestu.

U subotu su snage odmjerili nogometaši Gorice i Domžala, oba kluba ljetos su nastupala u europskim kvalifikacijama. Domaćin je već u ranoj fazi utakmice stigao do vodstva, u šestoj minuti za loptu se izborio Amerikanac Kyrian Chinazorm Nwabueze i snažnim udarcem zabio s udaljenosti više od 20 metara. U redovima Domžala bili su vrlo raspoloženi 23-godišnji Marko Alvir i bivši igrač Hajduka Senijad Ibričić. U 36. minuti utakmice izjednačio je Alvir na ubačaj Balkovca, precizan je bio glavom i postavio rezultat poluvremena. Ibričić se pobrinuo za vodstvo gostiju u desetoj minuti nastavka, bila je to repriza izjednačujućeg pogotka. Za potvrdu pobjede Domžala još jednom je zabio Alvir, inače igrač Slavije iz Praga i drugi pogodak je zabio glavom, ovog puta asistenciju je upisao Ibričić.

Nedjeljni susret između Krškog i Rudara iz Velenja odgođen zbog jake kiše.