EuropskI kup nacija skupine 2A za sezonu 2014/2016,

POVREMENI `BLJESKOVI´ HRVATSKE NISU BILI DOVOLJNI ZA POBJEDU PROTIV ŠVICARACA

Pred punim stadionom Stjepana Spajića, u posljednjoj utakmici ovog ciklusa, Hrvatska je izgubila od Švicarske rezultatom 15:40.

Švicarci su puno bolje otvorili utakmicu te u prvih 15 minuta, kroz tri polaganja, već poveli 21:0. Naši reprezentativci se nakon toga bude te preuzimaju inicijativu, što rezultira smanjenjem rezultata na 21:10 pred kraj poluvremena, no u posljednjom minuti Švicarska polaže te pretvara za ponovno povećanje prednosti na 28:10.

U nastavku susreta ponovno isti scenarij, Švicarska dominira većim dijelom, dok naša reprezentacija tek povremenim bljeskovima uspijeva zaprijetiti protivniku. Na kraju treba čestitati Švicarcima, koji sa konačnih 15:40 osvajaju bonus bod, a time i plasman u višu diviziju.

Ovo je ujedno bila i posljednja utakmica Europskog kupa nacija skupine 2A za sezonu 2014/2016, koju Hrvatska završava na trećem mjestu, dok će protivnici za sljedeću sezonu biti poznati u lipnju. Na kraju treba još jednom spomenuti odličnu atmosferu i brojne navijače koji su sada već tradicionalno napunili stadion u Sigetu.

Hrvatska: 1. Miljak, 2. Čorić, 3. Perlain, 4. Buljac, 5. Jurčević, 6. Grle, 7. Dumančić, 8. Rowe, 9. Sekovanec, 10. Ayoub, 11. Rosso, 12. Jurišić (C), 13. Grčić, 14. Burazin, 15. Lerotić, 16. Udovičić, 17. Biškić, 18. Brečić, 19. Galić, 20. Popović, 21. Šuta, 22. Oxenham, 23. Bunić.