KUTAK EUROPSKIH SVEUČILIŠNIH IGRA (Zagreb-Rijeka 2016)

Poznate ekipe daljnjeg tijeka natjecanja na sveučilišnim igrama

Moto: "Srce vjeruje um ostvaruje!"

Jučer se igralo doigravanje ženskog odbojkaškog natjecanja na ovim sveučilišnim Igrama. Parket dvorane Vladimira Preloga je bio domaćin ekipama koje su grupni dio natjecanja završile kao treće i četvrte. Prvu utakmicu igrale su odbojkašice Državnog ekonomskog sveučilišta Ternopil s odbojkašicama J.J. Strossmayera iz Osijeka. S osvojena tri seta (21:25, 20:25, 23.25) pobjeda je otišla na stranu naših djevojka.  Odmah iza njih odigran je susret između Sveučilišta Northumbria i Tehnološkog sveučilišta Tampere u kojem su također s tri dobivena seta slavile Britanke (25:10, 25:9, 25:19).

Odbojkašice Sveučilišta u Ljubljani s 3:0 su pobijedile Sveučilište okolišnih i životnih znanosti u Wroclawu (25:20, 25:23, 25:18). Utakmicom između Sveučilišta u Regensburgu i Sveučilišta Tallin zaključen je odbojkaški dan, a pobjedu su odnijele estonske odbojkašice  koje su nakon četiri odigrana seta došle do  pobjede – 1:3 (25:18, 20:25, 21:25, 21:25).

S druge strane, u  Domu odbojke vodile su se utakmice za prolazak u četvrtfinale, a  prve su na parket izašle odbojkašice domaćeg Sveučilišta koje su nakon petog seta izgubile utakmicu od Sveučilišta Lausanne – 2:3 (20:25, 25:14, 24:26, 26:24, 9:15).

‘Nismo zadovoljne jer mislimo da možemo puno bolje i žao nam je što smo propustili priliku’  komentirala je Sara Radanović sa Sveučilišta u Zagrebu.

Trener iz Lausanne, Pierre Pfefferle, kratko se osvrnuo na odigranu utakmicu rekavši: ‘Utakmica je bila jako napeta i zaista su se osjećale jake emocije tijekom ovog natjecanja.’

Ekipe Rumunjske i Njemačke odigrale su utakmicu u kojoj se pobjednik znao nakon tri seta. Sva tri seta dobila je ekipa rumunjskog Sveučilišta “Vasile Alecsandri” u Bacauu (25:20, 25:21, 25:20). Odbojkašice Njemačke sportske škole Cologne,  nakon tri seta igre slavile nad odbojkašicama Sveučilišta u Banja Luci (25:12, 25:14, 25:8). Ekipa Sveučilišta u Beogradu i Sveučilišta u Minhu odigrale su četiri seta nakon kojih je pobjeda otišla srpskim odbojkašicama – 3:1 (25:17, 22:25, 25:17, 25:16).

Na poveznici ovdje se mogu pronaći rezultati svih utakmica odigranih na Sveučilišnim igrama Zagreb – Rijeka 2016,  a raspored preostalih nadolazećih utakmica se može pogledati ovdje.