Poznati ostali polufinalisti Hrvatskog nogometnog Kupa

Današnjeg dana odigrale su se posljednje utakmice četvrtfinala Hrvatskog Kupa. Prva utakmica odvila se između Dinama i Inter Zaprešića, drugu su igrali Osijek i Slaven Belupo, dok su posljednju igrali RNK Split i Hajduk Split. Momčadi koje se pridružuju Rijeci u polufinalu su Osijek, RNK Split i Dinamo.

Prvi susret četvrtfinala odigrali su Inter Zaprešić i Dinamo. Zagrebački klub odradio je gostovanje u Zaprešiću te pobijedio Inter minimalnim rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola za Dinamo bio je Dino Perić. Igrač koji je tri posljednje utakmice Dinama sjedio na klupi.

Drugi susret zbio se u Osijeku gdje su domaćini ugostili Slaven Belupo. Utakmica visoke napetosti s čak četiri žuta kartona u prvom poluvremenu. Domaćin nije uspijevao svladati goste do ulaska Antonia Peroševića koncem 64. minute, koji ubrzo zabija jedini gol na utakmici u 81. minuti. Osijek tako pobjeđuje Slaven Belupo rezultatom 1:0

Hajduk Split i RNK Split odigrali su na Parku Mladeži posljednju utakmicu četvrtfinala Kupa Hrvatske. Gostujuća momčad dolazi u vodstvo golom Hamze Barryja koncem 25. minute. Gosti ne ispuštaju vodstvo kroz prvo i drugo poluvrijeme, dok domaćin ne uspijeva izjednačiti utakmicu do gola Sandra Ugrine u 91. minuti utakmice. Hajduk je hendikepiram drugim žutim kartonom Tudoru zbog simuliranja u 99. minuti, produžetke nastavljaju s igračem manje. Domaći dolaze u vodstvo golom Pešića u prvom napadu drugog produžetka. RNK Split prolazi u polufinale rezultatom 2:1.