PPD Zagreb bolji od Meškov Bresta

PPD Zagreb je slavio u Bjelorusiji...

Rukometaši PPD Zagreba odigrali su utakmicu drugog kola SEHA lige u kojoj su odmjerili snage s bjeloruskim Meškov Brestom. Zagrebaši su u gostima odlično krenuli, no Bjelorusi su vrlo brzo uhvatili priključak te se tako vodila velika borba za bodove do samog kraja. Zagrebaši su ipak slavili.

Nakon što je u prvom kolu u Kutiji šibica slavio protiv Nexea, PPD Zagreb je u Bjelorusiji nastavio s pobjedama. Meškova je, nakon poraza od Veszprema 24:31 te pobjede nad Spartakom 37:27, u svojoj je dvorani Victoria upisao poraz od PPD Zagreba 21:24.

Gosti su dobro otvorili utakmicu te su pogocima Stepančića i Horvata na samom početku 2:0, dok se za prvi domaći pogodak pobrinuo Ratko Stojković. Odmah zatim odlazi Zagreb na 4:1, no domaća ekipa se ne predaje i smanjuje zaostatak na 4:6. Do završnice prvog dijela utakmice naši ponovno imaju +4 (10:6), no Bjelorusi ne padaju i pogocima Dainisa Kristopansa, Ljube Vukića, i Dzainisa Rutenke stižu do izjednačenja 10:10 šest minuta prije odlaska na predah. U nastavku je PPD Zagreb ipak kontrolirao utakmicu i slavio 24:21.

Kod PPD Zagreba najviše pogodaka postigli su Zlatko Horvat i Sandro Obranović (šest), četiri je dodao Stefan Vujić. Ivan Stevanović i Filip Ivić sakupili su svaki po šest obrana, dok je najbolji kod Meškov Bresta bio Dainis Kristopans s četiri gola, Ljubo Vukić zabio je njih tri, a Ivan Pešić zaustavio je devet lopti.