PPD Zagreb došao do prvih bodova u Ligi prvaka ove sezone

PPD Zagreb je pred 7.000 navijača stigao do vrlo važne pobjede protiv Vardara (28:27).

RK Zagreb - Facebook

PPD Zagreb je pred 7.000 navijača stigao do vrlo važne pobjede protiv Vardara (28:27). To su i ujedno prvi bodovi za Zagreb u prvih pet utakmica u Ligi prvaka.

U 40. minuti  je Ivandija pozvao minutu odmora pri rezultatu 18:23, kada se činilo da će Zagreb upisati i peti poraz u EHF Ligi prvaka ove sezone.  Bolja obrana, razigraniji napad sa  Mandalinićem i večeras sjajnim Dobrivojem Markovićem (6 od 6), odlični Ivan Stevanović na golu, donijeli su preokret do kraja utakmice.

U zadnju minutu utakmice Zagreb je ušao s prednošću, u napadu pogreška Zagrebaša i Dujshebaev je imao kontru za 28:28 ali je pogodio stativu. U posljednjem napadu opet su Zagrebaši izgubili loptu ali na njihovu sreću, Ivan Stevanović je obranio posljednji udarac iz daleka za veliko slavlje i prve bodove ove sezone u Ligi prvaka.

PPD ZAGREB:

Stevanović 16, Skok; Ereš, Kontrec 2, Vori 1, Cingesar 1, Šebetić 4, Marković 6, Raković, Horvat 4(1), J. Valčić 3, Jotić 2, T.Valčić, Mandalinić 5, Miklavčič, Markoski. Trener: Silvio Ivandija.

VARDAR SKOPJE:

Šterbik, Milić; Stoilov, Ferreira, Maqueda 2, Dereven 2, Karačić, Dujshebaev 5, Abutović, Canellas 1, Cindrić 3, Čupić 4(1), Dibirov 4, Shishkarev 1, Borozan 3, Marsenić 2. Trener: Raul Gonzales.

Silvio Ivandija, trener PPD Zagreba:

Prije svega bih zahvalio našim igračima, posebno Igoru Voriju koji je pod temperaturom ali je odlučio nastupiti danas. U prvom poluvremenu obrana je bila slaba, malo mekana. Bilo je i tehničkih pogrešaka i Vardar je uspio doći do prednosti. U drugom dijelu obrana je bila bolja, Ivan Stevanović sjajan. Zaslužena pobjeda, uz malo sreće na kraju za prvu pobjedu u Ligi prvaka ove sezone.

Raul Gonzales, trener Vardara:

Dobra utakmica Zagreba. U prvom dijelu naša obrana je bila dobra, imali smo brzu tranziciju i uspjeli smo napraviti razliku. U drugom dijelu Zagreb je počeo igrati bolje, razlika se smanjivala i na kraju su stigli po pobjede i 2 boda.

Lovro Jotić, igrač PPD Zagreba:

Hvala navijačima, sjajno je što su ostali uz nas bez obzira na poraze na početku sezone. Bilo je sjajno igrati u ovoj atmosferi. Teška utakmica protiv Vardara za koji se zna kakva je momčad. Velika pobjeda.

Luka Cindrić, igrač Vardara:

Očekivali smo ovakvu utakmicu. Odigrali smo vrlo dobro prvo poluvrijeme ali u drugom je Stevanović odlučio pobjednika. Obranio je neke ključne lopte i time otvorio Zagrebu vrata pobjede.