PPD Zagreb ipak u završnici izgubio pred punom Arenom

PPD Zagreb nije uspio doći do treće pobjede u Ligi prvaka, ali je većim dijelom utakmici držao europskog viceprvaka Veszprem na konopcima...

Lovro Mihić/Foto: Petr Stojanovski - ZNA, Utrinski vesnik

Malo je nedostajalo da hrvatski prvak i treći put pobijedi u ovogodišnjoj Ligi prvaka, ali Veszprem je ipak slavio 21:20. Odigrali su rukometaši PPD Zagreba jako dobru utakmicu, ali su ih pobjede stajale crne minute na kraju oba poluvremena u kojima nisu uspjeli postići pogodak. Iskusna mađarska momčad to je uspjela iskoristiti, a tome su joj svakako pomogli i domaći rukometaši koji su utakmicu završili sa 16 tehničkih pogrešaka.

Dobro su Zagrebaši otvorili utakmicu. Nakon početnog ispipavanja snaga, dvojac ObranovićPavlović je nezaustavljivom igrom u napadu doveo svoju momčad do tri pogotka prednosti. S druge strane je Ivić jako dobro branio, ali je i cijela obrana domaćina bila na visini zadatka. Treba spomenuti i kako je Veszprem vrlo rano ostao bez dva važna igrača. Ilić je dobio crveni karton zbog prekršaja na Obranoviću, a Zeitz se ozlijedio.

Mogao je PPD Zagreb na odmor otići i s 4-5 pogodaka prednosti, imali su domaći kod +3 sjajnu kontru koju nije iskoristio Sabljić, a posljednjih desetak minuta Vujovićevi igrači nisu zabili gol. Nisu ni Mađari puno zabili u tom periodu, ali su s dva gola na odmor otišli s prihvatljivih 9:10.

Na početku drugog poluvremena PPD Zagreb je i dalje bio loš u napadu. Mađari dolaze u vodstvo, ali se budi Stepančić, koji je s tri gola u nastavku vukao svoju momčad. Opet je domaća momčad otišla na dva gola razlike, imala nekoliko prilika i za povećanje prednosti, ali se još jednom dogodila crna rupa.

U posljednjih 12 minuta utakmice naš predstavnik je postigao samo dva pogotka. Neke pokušaje je obranio Mikler, a nešto su prodali sami Zagrebaši tehničkim pogreškama. Veszprem je strpljivom igrom došao do izjednačenja tri minute prije kraja. Šebetićev gol brzo je poništio Slišković, a Markuč je 40 sekundi prije kraja s krila postigao gol za 21:20 gostiju.

Imao je PPD Zagreb napad za izjednačenje, odigrali su dobru akciju u kojoj je stvoren višak igrača, ali je lopta ispala Kovačeviću iz ruke te su Mađari proslavili pobjedu pred 13 tisuća navijača među kojima je bilo i petstotinjak pristalica Veszprema. Najefikasniji igrač utakmice bio je Markuč s osam golova. Kod PPD Zagreba je Pavlović postigao šest, a Stepančić četiri gola.

Veszprem je sada preuzeo vrh grupe A s pet bodova. Iza njega su PPD Zagreb, PSG i Kiel s bodom manje. U sljedećem kolu naš prvak gostuje u Parizu.