PPD Zagreb minimalno poražen u prvoj utakmici 1/8 finala Lige prvaka od RN Lowena

Rk Zagreb / Facebook

Hrvatski prvak PPD Zagreb u prvoj utakmici osmine finala minimalno je poražen od vrlo dobre momčadi Rhein Neckar Lowena 23:24.

Pred 15.000 gledatelja u Areni Zagrebaši nisu uspjeli doći do prednosti prije uzvrata u Njemačkoj. Zagrebaši su imali prednost od 12:10 nakon prvih 30 minuta, ali u nastavku susreta su došli brojni promašaji i tehničke greške. Srećom, tu je bio Stevanović, koji je ispravljao greške Zagrebaša u napadu i onemogućio gostima odlazak na veću prednost.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i u 12. minuti imali tri gola prednosti (6-3). U nastavku prvog dijela hrvatski prvak je odigrao daleko bolje. Momčad Veselina Vujovića je u 26. minuti uspjela izjednačiti na 10-10, a do kraja poluvremena i povesti 12-10.

U nastavku utakmicu, Lowen je bolje igrao i nije promašivao previše toga kao Zagrebaši. Lowen je stalni imao prednost, domačini su stizali. Zagreb je šest puta izjednačio, ali nikako nije uspio doći do vodstva. Minutu i pol prije kraja susreta gosti su poveli 24-22, a Zagreb je do kraja uspio tek ublažiti poraz Horvatovim golom sa sedam metara.

U momčadi Lowena najbolji su bili Uwe Gensheimer sa sedam i Mads Mensah Larsen sa šest golova. Kod PPD Zagreba Luka Šebetić , Zlatko Horvat i Domagoj Pavlović zabili su po pet golova, dok je Ivan Stevanović imao devet obrana.

Uzvratni susret je 27. ožujka u Mannheimu.