PPD Zagreb nadigrao europskog doprvaka, ostaje žal za propuštenim

Zagreb odigrao odličan susret, na kraju podjela bodova, završilo je rezultatom 27:27.

Rukometaši PPD Zagreba odigrali su susret 9. kola EHF Lige prvaka,  u Areni su ugostili europskog doprvaka, momčad HBC Nantes. U tvrdoj utakmici Plinari su imali u nekoliko navrata i tri pogotka prednosti, međutim na kraju se morali zadovoljiti podjelom bodova, završilo je rezultatom 27:27.

Tvrda obrana rezultirala je malom broju pogodaka na početku susretu, u desetoj minuti na semaforu je bilo 2:2. U 27. minuti susreta prvak Hrvatske imao je tri zgoditka prednosti, unatoč tome gosti su iskoristili pogreške i do poluvremena izjednačili na 12:12. U desetoj minuti nastavka Zagrebaše ponovo u vodstvo s tri zgoditka prednosti dovodi Tin Kontrec. Protivnici su se do kraja susreta izmjenjivali u vodstvu, a konačni rezultat postavio je David Balaguer Romeu, 45 sekundi prije kraja. Imali su Zagrepčani priliku osvojiti dva boda, međutim u posljednjem napadu Damir Bičanić nije uspio svladati vratara Francuza. Plinare je s osam postignutih golova predvodio Zlatko Horvat. Zagreb ostaje na pretposljednjem mjestu Skupine B, sa šest osvojenih bodova, koliko imaju i Flensburg, Skjern te Celje.