PPD Zagreb pobijedio Celje i preskočio ga na ljestvici EHF Lige prvaka

Zagreb se nalazi na 5. mjestu u skupini sa bodom više od Celja.

Rukometaši Prvog Plinarskog Društva Zagreb nadvisili su Celje Pivovarnu Laško s 24:22 pred 5000 gledatelja u Areni Zagreb. EHF je ovu utakmicu proglasio derbijem kola što je svakako dodatno motiviralo Zagrebaše.

PPD Zagreb – Celje Pivovarna Laško 24:22 (11:9)

PPD Zagreb: Ristanović, Kastelic 11 obrana; Vistorop, Mrakovčić 1, Božić Pavletić 2, Kontrec 2, Burić, Sršen 3, Horvat 6(1), Potočnik 1, Ravnić, Qerimi 3, Mandić 4(2), Hrstić, Bičanić 2, Vekić. Trener: Lino Červar.

Celje Pivovarna Laško: Panjtar 4 obrane, Ferlin 9 obrana; Vujović 5(1), Jurečić 1, Malus, Kljun, Kosec, Razgor 2, Ovniček 3, Nenadić 4, Accambray 2, Kodrin 2, Horžen 2, Anić 1, Bećiri, Trener: Tomaž Ocvirk.

Lavovi su odlično otvorili utakmicu, obrana je sjajno funkcionirala i već nakon deset minuta igre semafor je pokazivao 6:2. Nakon minute odmora Tomaža Ocvirka, Slovenci su se stabilizirali, držali su zaostatak, a u završnici prvog dijela na krilima vratara Ferlina dolaze na samo dva gola zaostatka.

Na početku drugog dijela vodio se pucački dvoboj između Zlatka Horvata i Draška Nenadića, a kapetan Zagreba bio je za jedan gol uspješniji (4:3). Ocvirk je u posljednjih desetak minuta promjenio vratara, a Panjtar mu je zahvalio s nekoliko odličnih obrana vrativši Celjane na samo gol zaostatka. Ipak utakmicu je riješio Arber Qerimi golom za +3 minutu prije kraja.

Zlatko Horvat pogodio je mrežu Celja šest puta dok je David Mandić dodao četiri gola. Urh Kastelic na kraju je skupio 11 obrana. Branko Vujović je s druge strane zabio pet pogodaka, Draško Nenadić četiri dok su Klemen Ferlin i Aljaž Panjtar kombinirano zaustavili 13 lopti.

U idućem kolu Lige prvaka Zagrebaši će odmjeriti snage s istim protivnikom, ali u uvijek vrućoj Zlatorog Areni u Celju.

“Teška utakmica, jasno je kako je ovo bila vrlo važna utakmica za obe momčadi. Jako smo dobro ušli u utakmicu, agresivno u obrani, i u tom periodu smo zaista kontrolirali susret. Nažalost, krajem prvog dijela došlo je do pada koncentracije i gosti su stigli na samo -2. U drugom dijelu smo mijenjali obrambene formacije pokušavajući narušiti ritam Celja i u tome smo i uspijeli obzirom da smo u jednom trenutku stigli i do +5. Ipak, gosti su nakon toga pokazali svoju kvalitetu i vratili se u susret no ono najvažnije je da smo na kraju unatoč svemu stigli do pobjede i, ponavljam, vrlo važnih bodova.” – rekao je trener Lino Červar.