PPD Zagreb pobjedom do drugog mjesta

Zagreb će na Final Fouru koji se igra u Skopju igrati protiv Celja.

U derbiju posljednjeg 18. kola SEHA Gazprom lige, rukometaši Prvog Plinarskog Društva Zagreb pobjedili su bjeloruski Meshkov iz Bresta sa 27:24, te tako zasjeli na drugu poziciju.

Pred 500 gledatelja u Sutinskim vrelima Zagrebaši su uspjeli nadoknaditi zaostatak iz prvog poluvremena, a gosti su s obzirom da nisu mogli napredovati sa četvrte pozicije igrali bez Rastka Stojkovića, Radeta Mijatovića, Dzmitryija Nikulenkae, Konstantina Igropula, Siarheija Shylovicha, Simona Razgora i Dzianisa Rutenke, a nije na klupi bilo ni trenera Sergeja Bebeshka.

Utakmicu je golom otvorio Valentino Ravnić, a potom su gosti zahvaljujući Ivanu Pešiću sa tri uzastopne obrane i isto toliko golova došli do prednosti. a ona je najveća bila u 17. minuti 5:10. Zagrebaši su do poluvremena smanjili na 11:13.

U nastavku je Zagreb zaigrao bolje, te golovima Leona Šušnje došao do izjednačenja u 40. minuti, a potom je Domagoj Pavlović donio prvu prednost od otvaranja susreta. Igrao je Zagreb u tom razdoblju odlično, a u 55. minuti golom Igora Vorija otišlo se na pet razlike i praktički riješilo utakmicu.

Igor Vori sa 5, te Leon Šušnja i Zlatko Horvat sa 4 istaknuli su se najviše, a mladi Arian Jović obranio je 8 lopti kada je ušao u igru. Kod gostiju šest pogodaka Astrashapkina, pet Yashchanke, dok su po četiri Maksim Baranau i Artsiom Selviasiuk, a sjajni Pešić je zaustavio 11 udaraca.

PPD Zagreb – Meshkov Brest 27:24 (11:13)

PPD Zagreb: Jović 7 + 1 obrana, Kastelic 2 + 1 obrana; Mrakovčić 1, Božić-Pavletić 1, Kontrec 1, Vori 5, Marković 2, Horvat 4, Šušnja 4, J. Valčić, Medić 2, T. Valčić, Ravnić 3, Bičanić 1, Pavlović 3, Vekić

Meshkov Brest: Pešić 10 + 1 obrana, Charapenka; Yashchanka 5, Yurinok 1, Poteko 1, Vukić 1, Prodanović 1, Mochalov, Baranau 4, Darafeyeu, Selviasiuk 4, Kuran 1, Astrashapkin 6