PPD Zagreb pobjedom preskočio Motor

Zlatko Horvat još je jednom bio najefikasniji igrač susreta.

Rukometaši PPD Zagreba savladali su 10. kolu EHF Velux Lige Prvaka u Areni Varaždin ukrajinski Motor iz Zaporožja rezultatom 27:25 i popeli se na peto mjesto skupine B.

PPD Zagreb – Motor 27:25 (14:11)

PPD Zagreb: Kastelic (12 obrana) 1, Ristanović, Mrakovčić 1, Božić-Pavletić 1, Kontrec, Burić 2, Sršen 4, Horvat 8, Šušnja 3, Potočnik, Jotić 2, Qerimi, Mandić 1, Hrstić, Bičanić 4, Vekić.

Motor: Komok (9 obrana), Kireev (2), Buinenko, Kubatko, Babichev 2, Malasinskas 2, Pukhovski 6, Denysov, Dontsov, Soroka 4, Doroshchuk, Kozakevych 5, Paczowski 6, Shynkel, Kus, Peshevski.

Leon Šušnja je već u prvom napadu zaradio isključenje i prvih nekoliko minuta proteklo je u izmjenama u vodstvu. Nakon izjednačenja Motora na 4:4 kapetan Zlatko Horvat zabija četiri gola Zagreba u nizu i u 18. minuti donosi prvo vodstvo Plinarima od dva razlike (8:6). Paczowski uzvraća s dva gola i poravnava rezultat, ali nakon toga Sršen, Kastelic i Mandić u manje od dvije minute dižu na +3 što je bila i prednost na odmoru.

Golom Burića u 39. minuti Zagrebaši odlaze na velikih 18:13 i igra se gol za golom do 53. minute kada Kozakevych postiže dva pogotka u nizu za 23:20. Isti je igrač golom iz sedmerca samo dvije minute prije kraja približio Motor na dva pogotka zaostatka, ali istom mjerom uzvraća i kapetan Horvat. Najprije golom iz sedmerca rješava pitanje pobjednika, a u samoj završnici potvrđuje pobjedu.

Slovenac Urh Kastelic uz 12 obrana postigao je i jedan pogodak. Po običaju najefikasniji je bio Zlatko Horvat sa osam golova, četiri su zabili Damir Bičanić i Ivan Sršen, a Leon Šušnja dodao je tri. U redovima Motora Komok je skupio devet obrana, Pukhovski i Paczowski zabili su po šest golova, Kozakevych je dodao pet, a Soroka četiri.

Na ljestvici se Zagreb popeo na peto mjesto osam bodova koliko ima i Nantes, ali sa utakmicom manje. Motor je na šestom mjestu sa sedam bodova, Skjern i Celje imaju bod manje. U sljedećem kolu Zagreb je domaćin Skjernu.