PPD Zagreb potvrdio naslov prvaka Hrvatske

PPD Zagreb potvrdio je dominaciju i obranio naslov prvaka Hrvatske. Varaždin će u nedjelju igrati utakmicu sezone protiv Nexea za drugo mjesto i plasman u regionalnu ligu.

Luka Stepančić, Ilija Brozović/Foto: Petr Stojanovski - ZNA, Utrinski vesnik

PPD Zagreb je pred domaćom publikom obranio naslov prvaka u prvenstvu. Pred Zagrebašima su još dvije utakmice, ali više su revijalnog tona jer je sve riješeno. Zagreb je pobijedio momčad Varaždina s rezultatom 35:26.

Varaždin će nakon ovog susreta u nedjelju odigrati  protiv Nexea u odlučujućoj utakmici za viceprvaka Hrvatske i mjesto koje vodi u regionalnu ligu.

U momčadi Zagreba zbog ozljede nisu zaigrali Josip Valčić, Domagoj Pavlović, Stipe Mandalinić, Luka Šebetić, Mario Vuglač i Ivan Stevanović. Tako su priliku dobili mladi Arian Jović, Petar Medić i Jakov Vrdoljak.

Varaždin se u početku nametnuo i poveo, ali do desete minute PPD Zagreb odlazi na +2 (5:3). Sredinom prvog poluvremena varaždinski Dabrovi preko Hrvoja Batinovića izjednačuju rezultat na 7:7. Varaždin nakon toga nakratko vodi 12:11, ali do kraja poluvremena i minute predaha koju je zatražio Vujović, Zagrebaši na do kraja poluvremena vode 19:13.

Drugo poluvrijeme Zagreb rutinirano zadržava i povećava vodstvo te na kraju momčad Varaždina ostaje praznih ruku te zadržana na -9 golova (35:26).

Najbolji u redovima Zagreba bio je Stepančić sa sedam golova, a kod Varaždina Ivan Horvat s četiri gola, a vratar Špikić imao je pet obrana.