PPD Zagreb slavio protiv Radničkog

U posljednjem kolu SEHA GSS lige Zagrebaši su, u Kutiji šibica, uvjerljivo slavili protiv Radničkog iz Kragujevca.

Luka Stepančić, Ilija Brozović/Foto: Petr Stojanovski - ZNA, Utrinski vesnik

U 16. kolu SEHA GSS lige PPD Zagreb pobijedio je Radnički iz Kragujevca rezultatom 45:29 (26:15). Zagreb je zamijenio domaćinstvo s ekipom iz Kragujevca u posljednjem regionalnom susretu regularnog dijela sezone pa je tako pred svojim navijačima od početka susreta nametnuo svoj ritam i do poluvremena napravio razliku od 11 golova.

Trener Veselin Vujović izveo je nešto izmijenjen sastav, a za utakmicu nisu konkurirali Zlatko Horvat, Antonijo Kovačević i Tonči Valčić. Ekipa koja je izašla na teren bila je vrlo mlada, a među vratnicama se, već standardno, našao Filip Ivić, dok su ostatak momčadi sačinjavali Luka Šebetić, Mario Vuglača, Sandro Obranović, Ilija Brozović, Stipe Mandalinić te Lovro Mihić.

Zagreb je većinu susreta igrao 5-1 obranu sa Mihićem na prednjem, a nakon početnog odvajanja i povećanja vodstva, tu ulogu preuzima Lovro Šprem. Do kraja poluvremena ušli su još Teo Čorić, koji se odlično snašao na mjestu pivota te Luka Raković koji dobrom igrom u obrani sprječava Radničkom da se približi. U nastavku dolazi do promijene na golu te Vujović daje priliku Ivanu Stevanoviću, a najraspoloženiji na početku drugog poluvremena pokazuje  se Šprem koji momčad vodi do rezultata 30:17.

Do kraja utakmice PPD Zagreb povećava svoju prednost preko golova Mandalinića i Pavlovića za uvjerljivih 45:29. Najefikasniji u redovima Zagrebaša bio je Mandalinić sa šest pogodaka, a slijede ga Pavlović i Šprem sa po pet golova. Oba golmana su skupila lijep broj obrana, Ivić njih 11, dok je Stevanović u drugom poluvremenu dodao jednu više. Najbolji kod Radničkog bio je Ivan Rajičević s osam golova, a vratar Dušan Petrović obranio je četiri lopte.