PPD Zagreb slavio protiv Tatrana

Pobjedom protiv rukometnog kluba Tatran Prešov u Kutiji šibica, rukometaši Prvog planinarskog društva Zagreb osigurali su mjesto na završnom turniru SEHA Gazprom lige gdje će se boriti za drugo, treće ili četvrto mjesto.

Domaćini su svladali Slovake rezultatom 34:23, čime su ih izbacili iz borbe za titulu jedne od četiri najbolje momčadi na turniru Final 4. Iako je Zagreb bio u problemima zbog bolesti vratara Ivana Stevanovića i Filipa Ivića te desnog i srednjeg vanjskog Luke Šebetića i Stefana Vujića, spremnim se na poziciji vratara pokazao junior Arian Jović. Zahvaljujući dobrom startu i odličnom vrataru, Zagreb je u prvih osam minuta pobjegao na četiri razlike i prednost više nije ispuštao. Gosti su se u nastavku pokušali približiti, što su i postigli u 22. minuti kada su došli na samo dva gola razlike. Ipak, prvi dio susreta završen je s tri gola razlike u korist PPD Zagreb (16:13). U drugom poluvremenu Zagreb je pokazao spremnost i zagrijanost te tako do kraja susreta napravio prednost od osam golova.

Najbolji u redovima domaćih bio je Domagoj Pavlović sa šest pogodaka, Dobrivoje Marković s njih pet te Arian Jović s 12 obrana. U Tatranu Prešovu najbolji sa šest pogodaka bio je Dominik Krok, zatim Jakub Hrstko s pet pogodaka, kao i Igor Chyprina s pet obrana te Matej Vernarsky s tri obrane.

Susret 12. Kola EHF Lige prvaka odigrat će se u nedjelju 21. veljače kada će PPD Zagreb gostovati kod mađarskog MVM Veszprema.