PPD Zagreb slavio u Celju

Nakon dva kola Lige prvaka Zagrebaši imaju maksimalan učinak...

Josip Valčić/Foto: Petr Stojanovski - ZNA, Utrinski vesnik

Nakon pobjede protiv Kiela, hrvatski je prvak slavio i na gostovanju u Celju 21:20 te postao jedina momčad u grupi A Lige prvaka koja nakon dva kola ima maksimalan učinak.

Utakmica je u Celju bila neizvjesna od samog početka. Domaćini su u prvom poluvremenu bili u laganoj prednosti, ali je Zagreb u nastavku preokrenuo utakmicu. Imali su naši rukometaši i 19:16, ali je Celje došlo do egala. Ipak, u samoj završnici Zagreb dolazi do nove pobjede.

PPD Zagreb je sada ostao sam na vrhu grupe A s četiri boda. Tri boda ima Veszprem, koji sljedeće subote dolazi u Arenu. Celje i Flensburg su na dva boda, a sutra se još igraju susreti PSG – Wisla i Kiel – Bešiktaš. No, bez obzira na rezultat s tih utakmica Zagrebaši će nakon 2 kola ostati na prvom mjestu.

Rukometaši Zagreba pravilno su rasporedili pogotke. Sabljić, Stepančić, Šprem i Obranović su postigli po tri gola, Kontrec, Šebetić, Kovačević i Pavlović po dva, a Mihić jedan gol. Stevanović je imao 11 obrana, a Ivić tri. No, upravo su njegove obrane donijele pobjedu Zagrebu. Ivić je u samoj završnici obranio peterac i još jednu izglednu šansu Slovenaca.

Ova utakmica je ostala upamćena i po tome što je HTV, bez obzira što ima kupljena prava na ovaj susret, odlučio izravno ne prenositi dvoboj iz Celja.