PPD Zagreb treći u SEHA ligi

Pobjedom 24:23 u susretu za broncu protiv bjeloruskog Meškova rukometaši PPD Zagreba osvojili su treće mjesto na završnom turniru SEHA lige u Varaždinu

U neizvjesnoj utakmici rukometaši Meškova imali su tri puta po tri gola prednosti, ali je Zagreb čvrstom i brzom igrom u posljednih 20 minuta susreta dostigao zaostatak. U 43. minuti Zagrebaši su izjednačili na 18:18, a u 54. minuti su i poveli 22:21. Nakon toga momčad Veselina Vujovića više nije ispuštala prednost. Ipak, rezultat je mogao biti i uvjerljiviji, no sedmerac Lovre Mihića u posljednih pet sekundi susreta obranio je Ivan Pešić.
PPD Zagreb su do pobjede predvodili Zlatko Horvat s osam pogodaka te Luka Šebetić s njih pet. Lovro Mihić, Stipe Mandalić, Sandro Obrenović i Domagoj Pavlović dodali po dva pogotka. Igor Stevanović skupio je osam obrana, dok je Filip Ivić upisao četiri.

Najefikasniji u redovima Meškova bili su Rastko Stojković sa šest pogodaka, Dainis Kristopans s pet, dok je Pešić skupio deset obrana. Rukometaši PPD Zagreba tako su ponovili uspjeh iz prethodne dvije sezone kada su također bili treći. Treće mjesto osvojili su i u premijernom izdanju SEHA lige 2012., a najveći uspjeh još uvijek je onaj iz 2013. kada su u finalu slavili protiv Vardara.

Titulu pobjednika SEHA lige osvojili su rukometaši mađarskog Veszprema nakon što su u finalnom susretu pobijedili Vardar 28:26. Ovom pobjedom obranili su naslov pobjednika osvojenog prošle godine pobjedom u finalu protiv Meškova 32:21.