PPD Zagreb u Sloveniji izgubio protiv Gorenja

Hrvatski prvak izgubio od slovenskog viceprvaka.

PPD Zagreb gostovao je kod slovenskog Gorenja u sklopu 18. kola SEHA lige. Dvoboj hrvatskog prvaka i slovenskog viceprvaka počeo je u 18:00 sati u sportskoj dvorani ‘Rdeča’ u Velenju. Hrvatski prvak izgubio je rezultatom 27:26

Podsjećamo da je PPD Zagreb ušao u utakmicu bez ozlijeđenog Luke Šebetića, kojemu je nastradao skočni zglob na utakmici protiv Celja. Umjesto Šebetića, utakmicu je odigrao Leon Šušnja.

Zagreb prvi dolazi u vodstvo golom Zlatka Horvata u drugoj minuti utakmice, domaći u istoj minuti izjednačuju golom Vida Levca. Početak utakmice činio se dobar, golom Stipe Mandalinića Zagreb dolazi u vodstvo 2:3. Domaćin ponovno ne dopušta Zagrebu vodstvo te iste minute izjednačavaju. Rukometaši Zagreba zastaju pri rezultatu 4:4, a domaća momčad dolazi do tri gola prednosti. Ostatak utakmice Gorenje Velenje je konstantno držalo prednost nad Zagrebom, čim bi se gosti približili izjednačavanju, Gorenje Veljenje nakuplja tri ili više gola prednosti. Zagreb se nije predavao te zadnji gol na utakmici zabija Tin Kontrec, za minimalni poraz rezultatom 27:26.

PPD Zagreb se nalazi na drugom mjestu ljestvice, dok Gorenje Velenje drži šesto mjesto,

Gorenje Velenje – PPD Zagreb 27:26

RK PPD Zagreb: Ivan Stevanović osam obrana, Matevž Skok 12 obrana, Zlatko Horvat 8, Stipe Mandalinić 5, David Miklavčič 3, Lovro Jotić 3, Dobrivoje Marković 2, Tin Kontrec 2, Darko Cingesar i Igor Vori 1.

RK Gorenje Velenje: Rok Zaponšek 11 obrana, Matjaž Brumen 6, Vid Levc 5, Niko Medved 5, Blaž Kleč 4, Nejc Cehte 3, Rok Ovniček 2, Rok Zaponšek i Darko Stojnić 1.