PPD Zagreb visoko poražen u Zlatorog Areni

Vratar Celja Ferlin postigao je dva pogotka.

Rukometaši PPD Zagreba poraženi su u osmom kolu EHF Lige prvaka na gostovanju kod Celja rezultatom 30:21, a s obzirom na ostale rezultate ovoga kola biti će puno teže dohvatiti osminu finala.

RK Celje PL – RK PPD Zagreb 30:21 (10:9)

Dvorana Zlatorog: 5 600 gledatelja

RK Celje PL: Panjtar, Ferlin 11 obrana + 2 pogotka; Vujović 7, Jurečić 1, Malus 3, Kljun, Kosec, Razgor, Ovniček 4, Šarac, Nenadić 1, Accambray 3(1), Kodrin 6, Horzen, Anić, Bećiri 2

RK PPD Zagreb: Ristanović 4 obrane, Kastelic 6 obrana + 1 pogodak; Mrakovčić, Božić – Pavletić 4, Kontrec 2, Burić 1, Sršen 1, Horvat 5(3), Šušnja, Potočnik 2, Ravnić 1, Qerimi 2, Mandić, Hrstić, Bičanić 2, Vekić

Zagreb je loše otvorio utakmicu, kapetan Zlatko Horvat je promašio sedmerac, a Plinarima je trebalo čak sedam minuta za prvi gol. Srećom je vratar Urh Kastelic briljirao, pa se Celje nije odvojilo. Kod vodstva 5:2 Celja, Lino Červar je zvao minutu odmora i prebacio se na igru 7 na 6 što je rezultiralo povratkom u utakmicu i zaostatkom od samo jednog gola 7:6. Istim zaostatkom otišlo se i na predah 10:9.

U nastavku susreta pala je koncentracija u riskantnoj igri bez vratara, pa su se Slovenci sa dva lagana gola u prazan gol odljepili na +4, a nakon toga i sa dva gola vratara Ferlina na visokih 19:13. Prednost Celjana do kraja je rasla do konačnih 30:21.

U sljedećem kolu Zagreb će u Areni Zagreb dočekati francuski Nantes, a susret je na rasporedu u subotu 24. studenog s početkom u 19.15 sati.