[VIDEO] Pratimo Hrvate u inozemstvu – Mandžukić strijelac, Modrić poražen s Real Madridom

U tjednu su se igrale ligaške te kup utakmice, a mi vam donosimo izvještaje kako su naši nogometaši u inozemstvu odradili svoje utakmice.

Mario Mandžukić bio je jedini strijelac u pobjedi Juventusa nad Fiorentinom za koju je Milan Badelj igrao do 66. minute kad je morao napustiti teren zbog dobivenog drugog žutog kartona. Mandžukić je cijelu utakmicu bio opasan po gol gostiju, dok je Badelj do 66. minute imao 92.1% točnih dodavanja. Inter na gostovanju kod Bologne nije uspio pobijediti te je rezultat završio 1:1. Za Bolognu je asistent bio mladi hrvatski napadač Bruno Petković, dok je Ivan Perišić bio nekoliko puta opasan po gol domaćina. Marcelo Brozović igrao je od 71. minute. Milan nastavlja s pobjedama, a Nikola Kalinić igrao je do 62. minute te je uputio jedan udarac po gol gostiju. Niz nepobjedivosti nastavlja Napoli za kojeg je Marko Rog igrao od 86. minute. Jurićeva Genoa nije uspjela na domaćem terenu pobijediti Chievo, a prvi put od početka utakmice zaigrao je Petar Brlek, ali je već izašao na poluvremenu utakmice. Ante Budimir je igrao od 71. minute u teškom porazu svog Crotonea. Ivan Strinić, Ivan Vargić te Andrija Balić utakmice svojih momčadi odgledali su na klupi za pričuve.

U engleskom kupu Dejan Lovren nije bio ni na klupi za Liverpool, dok je Nikola Vlašić u pobjedi nad Sunderlandom igrao do 81. minute utakmice.

Real Madrid doživio je već drugi poraz u prvenstvu, ovog puta od Madriđana bolji je bio Betis. Luka Modrić igrao je do 72. minute te je nekoliko puta bio opasan po gol Betisa. Ivan Rakitić je u visokoj pobjedi Barcelone od 6:1 protiv Eibara ušao u igru u 68. minuti utakmice. Šime Vrsaljko, Mateo Kovačić i Alen Halilović nisu konkurirali za sastav svojih momčadi zbog ozljede.

Niko Kovač i njegov Eintracht nastavljaju s dobrim igrama na gostovanju. Ovog puta bolji su bili od Kolna, a Ante Rebić igrao je do 68. minute te je uputio nekoliko dobrih udaraca po gol domaćina. U gostujućoj pobjedi, Andrej Kramarić je za svoj Hoffenheim ušao u igru u 55. minuti. Josip Brekalo igrao je od 62. minute te je uputio jedan udarac prema golu Mönchengladbacha.

Za prolaz dalje u kupu Mario Pašalić odradio je svih 90 minuta za momčad Spartaka, dok Mijo Caktaš nije igrao za svoj Rubin. Filip Krovinović po prvi put odradio je svih 90 minuta u pobjedi Benfice koja je tom pobjedom prošla dalje u kupu. Prvijenac za Standard postigao je Duje Čop, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu. Lorenco Šimić nastavlja s dobrom formom te je već postigao drugi pogodak za momčad Empolija, dok je Josip Posavec za Palermo sačuvao mrežu netaknutom. Nakon pobjede u trenerskom debiju, Damir Burić s Maločom u sastavu upisao je visoki poraz na gostovanju kod Brausnchweiga.