Pratimo Hrvate u inozemstvu – Kalinić se proslavio na San Siru

U četvrtom kolu španjolskog prvenstva Real Madrid s Lukom Modrićem u sastavu bio je bolji na gostovanju kod Real Sociedada rezultatom 1:3. Mateo Kovačić nije konkurirao za sastav zbog ozljede. Ivan Rakitić odradio je odličnih 77 minuta, te imao 94% točnih dodavanja u pobjedi Barcelone kod Getafea. Las Palmas je na domaćem terenu pobijedio Athletic Bilbao, a Alen Halilović je igrao dobro sve do 37. minute kad je morao izaći zbog ozlijede. Atletico Madrid došao je do druge pobjede u prvenstvu bez Šime Vrsaljka, koji je i dalje ozlijeđen.
U engleskom prvenstvu naši su ostali bez minutaže. Dejan Lovren je protiv Burnleya ostao na klupi, dok Nikola Vlašić nije bio ni na klupi u teškom porazu od Manchester Uniteda.
Zbog ozljede gležnja Danijel Subašić nije nastupao u pobjedi Monaca, dok je Ivan Santini odradio svih 90 minuta za svoj Caen, ali bez konkretnog napadačkog učinka.
Nikola Kalinić se proslavio na San Siru te postigao dva pogotka u pobjedi nad Udineseom, za kojeg je Andrija Balić odradio svih 90 minuta na klupi za pričuve, dok je Stipe Perica i dalje ozlijeđen. I dalje s dobrom formom nastavlja Ivan Perišić, koji je postigao pogodak te imao 91.3% točnih dodavanja za svoj Inter. Nažalost njegov suigrač Marcelo Brozović odradio je utakmicu na klupi za pričuve. Ante Budimir je odradio dobru utakmicu protiv Intera, nekoliko puta je zaprijetio, ali je ostao bez pogotka. Jurićeva Genoa, za koju je debitirao Petar Brlek ušavši u igru u 56. minuti, nije uspjela na domaćem terenu pobijediti Lazio, za kojeg je Ivan Vargić bio na klupi. Milan Badelj u pobjedi Fiorentine odradio je dobrih 90 minuta. U pobjedi Juventusa kod Sassuola Mario Mandžukić upisao je asistenciju, dok je Marko Pjaca i dalje ozlijeđen.
Kovačev Eintracht nakon pobjede na gostovanju u Mönchengladbachu, doživio je poraz na domaćem terenu od Augsburga. Ante Rebić odradio je 90 minuta za domaćina, nekoliko puta je bio opasan po gol, ali ostao bez napadačkog učinka. Andrej Kramarić i dalje upisuje asistencije. U domaćem remiju Hoffenheima odradio je odličnih 90 minuta te nekoliko puta bio opasan po gol Herthe. Bivši Dinamov igrač Josip Brekalo u pobjedi svog Stuttgarta nad Wolfsburgom ušao je u igru u 67. minuti.
Lovre Kalinić odradio je odličnu utakmicu u pobjedi Genta, upisao je pet obrana te zaradio žuti karton u 87. minuti, dok Franko Andrijašević nije bio ni na klupi za pričuve. Duje Čop igrao je 90 minuta sa svoj Standard. U ruskom prvenstvu Vedran Ćorluka nije konkurirao za sastav zbog ozlijede. Mario Pašalić odradio je svih 90 minuta te postigao pogodak u remiju svoje momčadi, dok je Mijo Caktaš igrao do 83. minute te je suigračima stvorio nekoliko šansi za gol. U nastavku ukrajinske lige Josip Pivarić i Domagoj Vida odradili su dobrih 90 minuta u pobjedi svoje momčadi. Matej Mitrović u pobjedi Bešiktaša utakmicu je pratio na klupi za pričuve. U drugoj talijanskoj ligi, Lorenco Šimić i Josip Posavec igrali su svih 90 minuta za svoje momčadi. Damir Burić je na klupi Fürtha debitirao pobjedom, a važna karika u obrani bio mu je Mario Maloča.