Pregled Hajdukove polusezone: Erceg najbolji strijelac, Kopić neporažen, Radošević igrao u svakoj utakmici

Jesenski dio Hrvatski Telekom Prve lige je iza nas, a splitski Hajduk trenutno zauzima drugo mjesto s 12 bodova manje od vodećeg Dinama, ali i s dva boda više od trećeplasiranog Osijeka. U 20 odigranih kola, Bili su upisali 11 pobjeda, pet remija i četiri poraza, uz respektabilnu 39:22 gol razliku.

U prvih 15 kola Splićane je vodio Katalonac Joan Carrillo i upisao sedam pobjeda te po četiri remija i poraza, uz gol razliku 26:19. Nakon iznenađujućeg 3:2 poraza na Poljudu od Rudeša dobio je otkaz, a u posljednjih pet kola Željko Kopić upisao je četiri pobjede i jedan remi te gol razliku 13:3.

Sveukupno je 27 igrača nastupalo za klub ove sezone, a najveću minutažu ima Josip Radošević, koji je igrao u svih 20 utakmica i skupio 1 778 minuta. Postigao je dva gola, a nijednom nije dobio žuti ili crveni karton. Iza njega na drugom mjestu je ostao Dante Stipica (16 utakmica, 1 440 minuta).

Prvi strijelac momčadi s Poljuda je Ante Erceg, koji je postigao devet pogodaka (jedan iz kaznenog udarca). Slijede ga Said Ahmed Said sa sedam te Franck Ohandza sa šest pogodaka. Vrijedi istaknuti i da je Erceg drugi najbolji strijelac cijele lige, a u leđa gleda samo El Arabi Hilal Soudaniju, koji je za Dinamo zabio 11 golova.

Hamza Barry i Said Ahmed Said skupili su po pet žutih kartona, a Majstor s mora sveukupno je zaradio 41 žuti karton i jedan crveni Zorana Nižića. Prosječno su po susretu postigli 1,95 golova (39 ukupno), a precizniji su bili u drugom dijelu, u kojemu su postigli 22 gola, za razliku od 17 u prvom.

Za kraj vrijedi spomenuti i da je najveća pobjeda bila upravo u posljednjem kolu, kada je na Poljudu zaprešićki Inter stradao s visokih 5:0, dok je najteži poraz bio onaj protiv Dinama na Maksimiru od 3:1.