Premier liga: Hull remizirao s West Hamom, Nikici Jelaviću poništen pogodak zbog zaleđa

Premier liga, 4. kolo: Hull – West Ham 2:2. Jelavić se u nedozvoljenoj poziciji našao kada je Hernándezov odbijanac od vratnice glavom pospremio u praznu mrežu

Jelavić postiže pogodak koji je poništen/Getty Images

U posljednoj utakmici 4. kola Premier lige, nogometaši Hull Cityja na svojem su travnjaku odigrali neriješeno (2:2) protiv West Hama. Strijelci su za domaćine bili Hernández u 39. i Diamé u 64. minuti, dok su rezultat s druge strane dvaput poravnavali Valencia (50.) i Cavies autogolom (67.).

Nikica Jelavić treći je put ove sezone odigrao svih 90 minuta za Hull. Ponovno je i zatresao mrežu, ali ovog puta iz nedozvoljene pozicije. Gol u 44. minuti poništen mu je zbog zaleđa u kojem se nalazio dok je odbijenu loptu od grede nakon udarca Hernándeza glavom pospremio u praznu mrežu.

Jelaviću to nije bila jedina prilika. U 59. je opasno zapucao iz voleja, ali West Hamov branič Tomkins ispriječio se na putu do gola. Nešto kasnije je 29-godišnji napadač iz Čapljine oprobao i „škarice“, što u dresu Hulla često radi, no nije bio uspješan.

Hull nakon četiri kola ima pet bodova na kontu i drži 10. mjesto na ljestvici.

Premier liga, 4. kolo, rezultati

Arsenal – Manchester City 2:2, Chelsea – Swansea 4:2, Crystal Palace – Burnley 0:0, Southampton – Newcastle 4:0, Stoke – Leicester 0:1, Sunderland – Tottenham 2:2, West Bromwich – Everton 0:2, Liverpool – Aston Villa 0:1, Manchester United – QPR 4:0, Hull – West Ham 2:2.

Redoslijed: 1. Chelsea 12, 2. Aston Villa 10, 3. Swansea 9, 4. Southampton 7, 5. Manchester City 7, 6. Tottenham 7, 7. Arsenal 6…