Premier liga: Nikica Jelavić četvrtim golom sezone potvrdio pobjedu Hulla

Utakmica 7. kola: Hull City - Crystal Palace 2:0 (Diame 61', Jelavić 89')

Nikica Jelavić/Getty Images

Hrvatski reprezentativni napadač Nikica Jelavić upisao se među strijelce u sedmom kolu engleskog prvenstva. Njegov Hull City je na domaćem terenu pobijedio Crystal Palace rezultatom 2:0, a Jelavić je u 89. minuti dvoboja postavio konačan rezultat utakmice. Domaćine je u vodstvo doveo Mohamed Diame u 61. minuti, da bi hrvatski napadač četvrtim golom sezone otklonio sve dileme.

Uspješan je bio i Lovren. Njegov Liverool je kod kuće pobijedio West Bromwich Albion 2:1. Liverpool je poveo u 45. minuti golom Adama Lallane, a u 56. iz penala je poravnao Saido Berahino. Dejan Lovren, koji je odigrao cijeli susret, srušio je Berahina izvan kaznenog prostora, ali sudac je ipak dosudio penal za goste. Pobjedu Redsima donio je Henderson u 61. minuti.

Rezultati: Hull City – Crystal Palace 2:0 (Diame 61′, Jelavić 89′), Leicester City – Burnley 2:2 (Schlupp 33′, Mahrez 40’/Kightly 39′, Wallace 90′), Liverpool – West Bromwich Albion (Lallana 45′, Henderson 61’/Berahino 56′-11m)