Premierliga: Liverpool demolirao Manchester United, Arsenal bolji od Tottenhama

Rezultati 30. kola: Tottenham - Arsenal 0:1 (Rosicky 2), Manchester United - Liverpool 0:3 (Gerrard 34-11m, 46-11m, Suarez 84)

Slavlje Liverpoola/Getty Images

Nogometaši Liverpoola uvjerljivo su slavili u derbiju 30. kola engleskog Premiershipa, nadvisivši na Old Traffordu velikog rivala Manchester United rezultatom 3:0.

Redsi su u dvoboju imali čak tri jedanaesterca. Kapetan Liverpoola Steven Gerrard prva dva je sigurno realizirao, da bi kod trećeg u 78. minuti lopta pogodila okviri vratiju. Sve dvojbe otklonio je Suarez osam minuta prije kraja.

Liverpool se velikom pobjedom u potpunosti uključio u borbu za prvaka. Trenutačno je drugi sa četiri boda i utakmicom manje od Chelseaja.

U drugom nedjeljnom dvoboju Arsenal je u velikom gradskom derbiju nadvisio Tottenham na White Hart Laneu 1:0 i posve zakomplicirali borbu za naslov prvaka.

Pogodak odluke postigao je Tomas Rosicky u 72. sekundi utakmice zabivši jedan od najljepših golova ove sezone. Topnici s 62 boda dijele drugo mjesto sa Liverpoolom.

Rezultati 30. kola: Tottenham – Arsenal 0:1 (Rosicky 2), Manchester United – Liverpool 0:3 (Gerrard 34-11m, 46-11m, Suarez 84)