Premierliga: Liverpool u derbiju pobijedio Manchester City za veliki korak prema naslovu

Utakmica 34. kola: Liverpool - Manchester City 3:2. Redsi sada imaju sedam bodova više od Građana koji imaju dvije utakmice manje

Slavlje igrača Liverpoola/Getty Images

PREMIERLIGA – 34. kolo

LIVERPOOL – MANCHSTER CITY 3:2

Stadion Anfield. Gledatelja: 44.601.

Strijelci: 1:0 Sterling (6), 2:0 Šktrtel (26), 2:1 Silva (57), 2:2 Johnson (62-ag), 3:2 Coutinho (78)

LIVERPOOL: Mignolet, Johnson, Škrtel, Sakho, Flanagan, Henderson, Gerrard, Coutinho,  Sterling  (90 Lucas ), Suárez, Sturridge (64 Allen)

MANCHESTER CITY: Hart, Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy,  Touré  (19 Javi García), Fernandinho, Jesus Návas  (50 Milner), Silva, Nasri,  Džeko (68 Agüero)

Nogometaši Liverpoola pobijedili su u velikom derbiju 34. kola Manchester City i četiri kola prije kraja stigli na korak do osvajanja naslova engleskog prvaka nakon 24. godine.

Redsi sada imaju sedam bodova više od Građana koji imaju dvije utakmice manje. Domaćin je vodio 2:0 nakon manje od pola sata igre, da bi gosti u razmaku od pet minuta od 57. do 62. izjednačili. Liverpoolu je pobjedu i veliko slavlje osigurao Coutinho u 78. minuti.