Premierliga: Manchester United izgubio u prvoj utakmici sezone!

Swansea je na otvaranju nove sezone na Old Traffordu svladao Manchester United rezultatom 2:1

Swansea je na otvaranju nove sezone Premiershipa svladao Manchester United rezultatom 2:1 te priredio senzaciju već u prvoj utakmici. Ovo je najbolja najava za novu sezonu na Otoku.

Van Gaal je predstavio novi sustav, s trojicom igrača u obrani, no baš je posljednja linija bila najslabija karika Uniteda te je Swansea iskoristio dvije pogreške i zabio dva gola.

United je krenuo u susret bez Shawa, Carricka, Cleverleyja, Valencije i Van Persieja, pa je morao debitirati Jesse Lingard, no izašao je već poslije dvadesetak minuta dobivši neugodan udarac u koljeno.

Rooney, novi kapetan Uniteda, imao je prvu pravu priliku utakmice u 27. minuti, no nije uspio dobro pucati glavom i Fabianski je to uhvatio bez poteškoća.

U sljedećem napadu Swanseaja pao je prvi gol. Sigurdsson je uposlio Kija na rubu šesnaesterca, a ovaj je sjajno opalio u De Gein kut.
Nani je na poluvremenu zamijenio Hernandeza i Manchester je početkom drugog dijela počeo stvarati sve veći pritisak. Brzo se isplatilo jer je Mata u 52. minuti pronašao Rooneyja, koji uspijeva snaći se i izjednačiti rezultat.

Rooney je umalo donio potpuni prekret pogodivši stativu u 65. minuti. Igralo se uglavnom u smjeru velškog gola, no sljedeći gol završio je u mreži Španjolca na golu domaćina.

U 72. minuti Sigurdsson koristi nesnalaženje Unitedove obrane, koja nije uspjela izbiti loptu i pogađa po sredini gola. De Gea nije bio daleko, ali nije uspio vidjeti udarac na vrijeme te je udarac završio iza njegovih leđa.

Manchester United je pritisnuo na kraju i u sudačkoj nadoknadi tražio jedanaesterac zbog igranja rukom, ali Swansea je na kraju odnio tri boda iskoristivši pogreške domaće obrane.