Premierliga: Nikica Jelavić dvostruki strijelac u visokoj pobjedi Hull Cityja

Utakmica 27. kola: Hull City - Cardiff 4:0. Hrvatski napadač se među strijelce upisao u 38. i 57. minuti

Nikica Jelavić/Getty Images

Hrvatski reprezentativni napadač Nikica Jelavić nastavio je s odličnim prezentacijama u dresu Hull Citya. Jelavić je u domaćoj pobjedi protiv Cardiffa 4:0 u sklopu 27. kola engleskog prvenstva postigao dva gola. Hrvatski napadač se među strijelce upisao u 38. i 57. minuti.

Hull City je poveo u 18. minuti preko Huddlestonea, a sljedeća dva pogotka za Tigrove postigao je hrvatski napadač Jelavić. U 38. minuti dobio je loptu s lijeve strane od Longa i pogodio s ruba kaznenog prostora, a u 57. minuti ubacio je Rosenior da bi Jelavić glavom zatresao mrežu. Na 4:0 povisio je Livermore u 67. minuti, a hrvatski je reprezentativac odigrao svih 90 minuta.

Utakmice 27. kola: Arsenal – Sunderland 4:1 (Giroud 5, 31, Rosicky 42, Koscielny 57/Giaccherini 81), Cardiff – Hull City 0:4 (Huddlestone 18, Jelavić 38, 57, Livermore 68), Manchester City – Stoke City 1:0 (Toure 70), West Bromwich Albion – Fulham 1:1 (Vydra 86/Dejagah 28), West Ham – Southampton 3:1 (Jarvis 20, Cole 23, Nolan 71/Yoshida 8), Chelsea – Everton 1:0 (Terry 90)