Premierliga: Nikica Jelavić iznudio crveni karton, Dejan Lovren iznesen s terena

Jelavić je u porazu Hulla od Manchester Cityja (0:2) Kompanyja natjerao na crveni karton. Dejan Lovren zaradio nezgodnu ozljedu u slavlju Southamptona

PREMIERLIGA – 30. kolo

HULL CITY – MANCHESTER CITY 0:2

Stadion Kingston Communications. Gledatelja: 24.895

Strijelci: 0:1 Silva (14), 0:2 Džeko (90)

HULL CITY: McGregor, Rosenior (80 Fryatt), Figueroa (46 Aluko), Davies, Chester, Huddlestone, El Mohamady, Meyler (58 Boyd), Livermore, Long, Jelavić

MANCHESTER CITY: Hart, Kompany, Demichelis, Clichy, Zabaleta, Nasri (81 Jesus Navas), García, Silva (90 Kolarov), Touré (71 Lescott), Fernandinho, Džeko

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić odigrao je dobru partiju u domaćem porazu Hull Cityja od Manchester Cityja u okviru 30. kola engleskog prvenstva. Jelavić je svojoj momčadi već u 10. minuti dvoboja osigurao igračku prednost natjeravši kapetana gostiju Vincenta Kompanyja da ga prekršajem zaustavi kao posljednji čovjek obrane.

Iako su 80 minuta igrali s igračem manje, Građani su golovima Silve i Džeke osvojili važne bodove u borbi za naslov prvaka. Jelavić je odigrao svih 90 minuta za Hull City, dok je Manchester City pobjedom skočio na treće mjesto na ljestvici ispred Arsenala.

Lovren lakše ozljeđen

Svoj ispit u sklopu 30. kola nije uspio dovršiti Dejan Lovren. Njegov Southampton je s 4:2 pobijedio Norwich, a Lovren je susret napustio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade i to zbog neuobičajene i vrlo bolne ozljede. Naime, U samoj završnici susreta Lovrenu je jedan od gostujućih igrača nagazio na “muškost”, pa je hrvatski branič ostao izvan igre posljednjih dvije minute.

Rezultati: Everton – Cardiff City 2:1, Swansea City – West Bromwich Albion 1:2, Sunderland – Crystal Palace 0:0, Stoke City – West Ham 3:1, Southampton – Norwich City 4:2, Fulham – Newcastle United 1:0