Premierliga: Nikica Jelavić petom asistirao za vrijedan bod Hull Citya

Hull City - Tottenham 1:1. Hrvatski je napadač u 12. minuti petom u stopostotnu šansu izbacio Longa koji nije imao većih problema u realizaciji

Nikica Jelavić/Getty Images

Nikica Jelavić pomogao je svojem Hull Cityju u vrijednom bodu protiv Tottenhama u 24. kolu engleskog Premiershipa. Hull je odigrao 1:1, a hrvatski je napadač odlično reagirao u 12. minuti dvoboja, produživši petom za Shanea Longa koji se sjurio prema vratima Spursa i bez većih problema domaćina doveo u vodstvo.

Bod gostima iz Londona osigurao je Paulinho u 61. minuti. Jelavić je odigrao 88 minuta. Najveće iznenađenje napravio je Stoke City koji je kod kuće svladao Manchester United 1:0

Rezultati 24. kola: Cardiff – Norwich 2:1 (Bellamy 49, Jones 51 / Snodgrass 5), Everton – Aston Villa 2:1 (Naismith 74, Mirallas 85 / Bacuna 34), Fulham – Southampton 0:3 (Lallana 64, Lambert 70, Rodriguez 76)

Hull City – Tottenham 1:1 (Long 12 / Paulinho 62), Stoke City – Manchester United 2:1 (Adam 38, 52 / Van Persie 47), Newcastle – Sunderland 0:3 (Borini 19 – 11m, Johnson 23, Colback 80), West Ham – Swansea 2:0 (Nolan 26, 45)

Poredak: Manchester City 53, Arsenal 52,  Chelsea 50, Liverpool 46, Everton 45…