Premier liga: Kranjčar majstorijom iz slobodnjaka QPR-u donio bod u 88. minuti!

Utakmica 5. kola: QPR - Stoke City 2:2. Kranjčar je manirom pravog fantaziste prebacio živi zid i svladao nemoćnog Begovića

Kranjčar slavi gol/Getty Images

Niko Kranjčar ponovo je pokazao zašto je ljetos trener QPR-a Harry Redknapp inzistirao na njegovom dolasku iz Ukrajine. Hrvatski reprezentativac bio je najbolji igrač Rangersa u remiju sa Stoke Cityjem u okviru 5. kola engleskog prvenstva.

Kranjčar je u 88. minuti sam izborio slobodni udarac s dvadesetak metara i potom manirom pravog fantaziste prebacio živi zid i svladao nemoćnog Asmira Begovića za konačnih 2:2.

Gosti su u dva navrata vodili golovima Dioufa (11′) i Croucha (51′), ali su bod domaćinu na Loftus Roadu osigurali Caulker (42′) i Kranjčar u smiraju susreta.  Hrvatski veznjak odigrao je svih 90 minuta za QPR, koji nakon pet odigranih kola na svojem kontu ima četiri boda.