Premierliga: Stoke City šokirao Arsenal, trener Newcastlea napao igrača

Premierliga, 28. kolo: Everton - West Ham 1:0 (Lukaku 81), Fulham - Chelsea 1:3 (Heitinga 74/Schürrle 52, 65, 68), Hull - Newcastle 1:4 (Davies 46/Sissoko 10, 55, Remy 42, Anita 90), Stoke - Arsenal 1:0 (Walters 76 - 11m)

Luis Suarez/Getty Images

Nogometaši Arsenala neočekivano su prosuli bodove u gostima kod Stoke Cityja što je iskoristio Chelsea i pobjegao na vrhu na četiri boda prednosti pred “Topnicima”. Treći Manchester City je šest bodova od prvog mjesta, ali ima i dvije utakmice manje.

Topnicima je presudio Walters golom iz najstrože kazne u 76. minuti. Andrea Schürrle hat-trickom je donio pobjedu Chelseaju u londoskom derbiju kod Fulhama.

Hrvatski reprezentativni napadač Nikica Jelavić odigrao je svih 90 minuta u domaćem porazu Hull Cityja od Newcastlea (1:4). Jelavić je u 53. minuti zaradio javnu opomenu zbog igranja rukom. Dvoboj je obilježio incident gostujućeg trenera Alana Pardewa, koji je u jednom trenutku glavom udario domaćeg igrača Davida Meylera.

Premierliga, 28. kolo: Everton – West Ham 1:0 (Lukaku 81), Fulham – Chelsea 1:3 (Heitinga 74/Schürrle 52, 65, 68), Hull – Newcastle 1:4 (Davies 46/Sissoko 10, 55, Remy 42, Anita 90), Stoke – Arsenal 1:0 (Walters 76 – 11m)