Premiership: Aguero hat-trickom srušio Newcastle

Građani su upisali novu pobjedu.

Manchester City je pobjedom od 3:1 zaključio današnji dan 24. kola engleskog Premiershipa. Na Etihadu je pao Newcastle, a igrač utakmice bio je Sergio Aguero, koji je postigao sva tri gola domaćina.

Prvi udarac uputio je John Stones, no pucao je pored gola. Iako je Raheem Sterling u 19. minuti zabio pogodak, suci su ga opravdano zbog zaleđa poništili. Darlow je upisao veliku obranu nakon pokušaja Kevina De Bruynea iz slobodnog udarca u 32 minuti, no dvije minute kasnije nije mogao ništa. David Silva izveo je korner, a Aguero glavom zabio za 1:0.

U nastavku Argentinac rješava pitanje pobjednika u 64. minuti. Manquillo je napravio prekršaj za kazneni udarac, kojeg je dosudio Tierney, a Aguero pretvorio u pogodak za 2:0. Iako je samo dvije minute Clark odličnom dubinskom loptom pronašao Murphyja, koji je lobom smanjio na 2:1, Aguero se ponovno ukazao u 83. minuti i nakon Saneovog nevjerojatnog driblinga i upošljavanja postavio konačnih 3:1.