Premiership: Arsenal deklasirao Everton, hat-trick Ramseyja i prvijenac Aubameyanga!

Topnici su upisali veliku pobjedu.

Arsenal i Everton zaključili su današnji dan 26. kola engleskog Premiershipa, a Wengereova momčad upisala je uvjerljivu 5:1 pobjedu, kojom se učvrstila na šestom mjestu.

Već u šestoj minuti iz prve prilike na utakmici Henrikh Mkhitaryan je prizemno centrirao, a Aaron Ramsey zabio za 1:0. Mogao je Armenac povisiti na 2:0 samo četiri minute kasnije, no pucao je zamalo pored gola. Ipak, u 14. minuti Mustafi je glavom uposlio Koscielnog, koji glavom povisuje na 2:0, da bi pet minuta kasnije Ramsey svojim drugim golom povisio na 3:0.

Do svog prvijenca došao je i Pierre-Emerick Aubameyang. On je u 37. minuti iskoristio upošljavanje Mkhitaryana i lobom prevario Pickforda za velikih 4:0. U nastavku su Topnici mirno priveli susret kraju i upisali visoku pobjedu. U 64. minuti Calvert-Lewin glavom je uspio smanjiti na 4:1, a u 74. minuti Ramsey je svojim hat-trickom postavio konačnih 5:1.