Premiership: Arsenal i Liverpool remizirali u utakmici sa šest pogodaka

Odličan susret gledali smo na Emiratesu.

Veliki derbi 19. kola engleskog Premiershipa na Emiratesu su odigrali Arsenal i Liverpool. U dramatičnom susretu Wengereova momčad u svega šest minuta uspjela je preokrenuti rezultat, no završilo je bez pobjednika, 3:3.

U 25. minuti Firmino je glavom pucao preko gola, no samo minutu kasnije Philippe Coutinho iskoristio je centaršut Salaha i doveo Redse u vodstvo. Do odmora smo gledali napade samo na gol domaćina. Firmino je u 33. minuti zamalo pucao pored gola, a 11 minuta kasnije Cech je obranio pokušaj Salaha i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Kloppove momčadi.

U 52. minuti Salah je uz dosta sreće povisio na 2:9, no tada kreće preokret Topnika. Samo minutu kasnije Hector Bellerin s desne strane je centrirao, a Alexis Sanchez smanjio, da bi u 56. minuti Granit Xhaka odličnim udarcem s 25 metara izjednačio. Svega dvije minute kasnije Lacazette je pronašao Ozila, koji se našao sam pred Mignoletom i sigurno poentirao za veliki preokret.

Ipa, u 71. minuti Roberto Firmino konačno zabija gol, nakon velike greške Cecha i donosi bod gostima. Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool.