Premiership: Arsenal nakon preokreta pobijedio Southampton

Topnici su upisali novu pobjedu.

Dramatičnu utakmicu 32. kola na Emiratesu su odigrali Arsenal i Southampton. Momčad Arsene Wengerea u konačnici je slavila 3:2 i učvrstila se na šestom mjestu, dok je Southampton i dalje ostao na 18. mjestu, prvom koje vodi u Championship.

Gosti su poveli u 17. minuti kada Soares centrira, a Shane Long zabija pored nemoćnog Cecha. Ipak, samo 12 minuta kasnije Danny Welbeck petom proigrava Aubameyanga, koji izjednačuje, a zatim se i sam Welbeck upisuje u strijelce u 38. minuti nakon asistencije Iwobija.

Do novog izjednačenja dolazi u 73. minuti. Dušan Tadić proigrao je Soaresa, koji probija desnu stranu i prizemnom loptom pronalazi Austina, a on zabija za 2:2. Međutim, devet minuta prije kraja ponovno se ukazao Welbeck i nakon još jedne asistencije Iwobija glavom zabio za pobjedu Topnika. Zbog nesportskog ponašanja pri samom kraju susreta Stephens za goste i Elneny za domaćine zaradili su izravne crvene karton.