Premiership: Arsenal u zadnjih deset minuta slomio West Ham i približio se Europi!

Topnici su upisali možebitnu krucijalnu pobjedu.

Nove dvije utakmice 35. kola engleskog Premiershipa su iza nas, a Arsenal se približio Europskoj ligi nagodinu.

Arsenal je na Emiratesu ugostio West Ham i pobijedio ga 4:1. Poveli su Topnici pogotkom Nacho Monreala nakon kornera Granita Xhake u 51. minuti, no samo 13 minuta kasnije Lanzini je s lijeve strane pronašao Arnautovića, koji zabija za izjednačenje Čekićara. Tada je uslijedio show Wengereove momčadi. Prvo je u 82. minuti Ramsey zabio za 2:1, tri minute kasnije Aubameyang je nakon dugačke akcije uposlio Lacazettea, koji zabija za 3:1, a Francuz svojim drugim golom postavlja konačnih 4:1 minutu prije kraja.

U drugom susretu Stoke City remizirao je s Burnleyjem 1:1. Povela je domaća momčad pogotkom Ndiayea u sami donji kut u 11. minuti, a bod gostima donio je Barnes nakon gužve u protivničkom šesnaestercu pola sata prije kraja.

Premiership, 35. kolo:

Arsenal 4:1 West Ham United (Monreal 51., Ramsey 82., Lacazette 85., 89, / 64. Arnautović)

Stoke City 1:1 Burnley (Ndiaye 11. / 62. Barnes)