Premiership: Bilić na rubu otkaza, iznenađujući poraz Chelseja

U 30. kolu Premiershipa, u današnjim utakmicama, dogodilo se nekoliko iznenađenja od kojih posebno treba izdvojiti domaći poraz Chelseja od strane Crystal Palacea koji se bori za opstanak. Momčad talijanskog stratega Contea je odlično ušla u susret, te je i vodila pogotkom Cesca Fabregasa u 5. minuti, no već je u samo šest minuta u potpunosti preokrenuo rezultat golovima Zahe i Bentekea. Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao, a Palace je u posljednja četiri susreta upisao četiri pobjede, s kojima je napokon izašao iz zone ispadanja. Što se Chelseja tiče, ovaj nenadani domaći poraz ne bi trebao unijeti veliki nemir u Conteovu svlačionicu, no njihova prednost se sada smanjila na 7 bodova razlike od drugoplasiranog Tottenhama.

Prethodno smo pisali kako se Slaven Bilić do kraja sezone bori za novi ugovor u West Hamu, no najnoviji poraz od davljenika Hulla potpuno mjenja nedavno izrečeno povjerenje uprave West Hama u svog trenera. Hull je na domaćem terenu, nakon preokreta došao do vrijedne pobjede od 2:1, a pogodak Carrolla su poništili Robertson i Ranocchia u drugom poluvremenu za veliko slavlje Hulla. Bivši hrvatski izbornik Bilić je tako izgubio četvrtu utakmicu zaredom, a već u srijedu mora na Emirates u goste Arsenalu. Bilić opasno pleše na rubu otkaza, budući da je West Ham samo pet bodova udaljen od mjesta koje vodi u drugi rang engleskog natjecanja, a negativan rezultat protiv Arsenala bi sasvim sigurno značio i definitivni kraj Bilićeve londonske avanture na klupi West Hama.

Od ostalih rezultata valja izdvojiti gostujuću pobjedu Tottenhama protiv Burnleya, a pogotke u pobjedi od 2:0 su postigli Dier i Son u drugom poluvremenu. Aktualni prvak Leicester je pobjedom protiv Stokea 2:0 pobjegao od zone ispadanja, Watford je minimalnom pobjedom Sunderland gurnuo prema drugoj ligi, dok golove nismo vidjeli na utakmicama Manchester United – WBA i Southampton – Bournemouth. O velikom Mersyside derbiju i pobjedi Liverpoola smo već pisali, a kolo zatvaraju dvoboji Swanseja i Middlesbrougha, te Arsenala i Manchester Citya koji su na rasporedu u nedjelju, 2.travnja.