Premiership: Bilićev West Ham teško stradao protiv Brightona

West Ham i Brighton otvorili su deveto kolo engleskog Premiershipa susretom na Olympic Stadium u Londonu. Momčad Slavena Bilića nije odigrala dobru utakmicu i poražena je 3:0.

Već u petoj minuti Izquierdo je pokazao da će ovo biti duga noć za domaćine jer je opasnije zaprijetio, no pucao je preko gola. Pet minuta kasnije Pascal Gross centrirao je, a Glenn Murray glavom zabio za prednost gostiju. Prvu priliku za Čekićare propustio je Reid, koji je glavom nakon kornera pucao preko gola, a Chicharito je u 39. minuti pucao preko gola.

Meksikanac je i u 45. minuti imao odličnu priliku, no s desetak metara pucao je pored gola. Kazna je stigla u drugoj minuti sudačke nadoknade, kad je nakon soloprodora Jose Izquierdo povisio na 2:0. U nastavku je Bilić pokušao promjenama oživjeti svoju momčad, no neuspješno. U 75. minuti Pablo Zabaleta skrivio je kazneni udarac, kojeg je Murray pretvorio u pogodak za konačnih 3:0.

56 977 gledatelja tako je vidjelo još jednu ponižavajuću predstavu svoje momčadi, koja se trenutno nalazi na 17. mjestu, a do kraja ovog kola može pasti i još jednu poziciju niže.